1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Yüz Tanıma Sistemi
Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

A+A-

Yüz tanıma sistemi gerekli görülen yerlerde kullanılan gelişmiş teknolojilerle yüzün haritasını elektronik ortama aktarması sayesinde kontrol edilmek istenen ortamların çözümü olmaktadır.

                Gelişmiş optik teknolojilerin yüzümüzün modelini çıkartıp, farklı bakış açılarından elde ettiği yüz görüntülerini, işleyerek hızlı bir şekilde tanımayı gerçekleştirmektedir. Yüz tanıma sistemi geçiş kontrol sistemleriyle uyumlu çalışabilme yeteneği ile çok daha verimli çalışabilmektedir. Yetkisi olmayan kişilerin, giriş ve çıkışlarını güvenli bir şekilde kontrol altına almanın en güvenli yoludur. Yüz tanıma sonrasında geçiş için uygulanmış turnike veya kapı açılması sağlanabilmektedir. Yüksek çözünürlüklü kameralar yüzü tarar ve bu tarama sonucunda, insan yüzündeki belli noktaları belirler ve birbirine olan uzaklığını, hesaplar bu hesaplama referans alınır ve bir yüz haritası çıkarılır, tabi bu harita biyometrik bir haritadır. Yüz tanıma sistemi fiyatları bu çıkarılan harita daha sonraki yüz tanımalarında kullanılmak üzere saklanır. Yüz tanıma sistemlerinde insanların yaradılışı gereği herkeste farklı olan noktaları temel alır. Yüz simetrisi olarak bilinen alın, burun, T bölgesi ve çene olarak üç bölüme ayrılır ve doğumdan ölümüne kadar hiç değişmez ve aynı kalır. Yüz tanımanın üç temel çalışma sistemi vardır. Kişi tanılama, kişi doğrulama, kişi onaylama olarak bu üç temel sistemde çalışır.

                Yüz tanıma sistemi doğrulama aşamasında, yüz tanıma doğruluğunun çok yüksek olması gerekmektedir. Yüz tanıma sistemi fiyatı Yanlış bir doğrulama, ilerideki yetkisiz giriş ve kullanıcıların sahte giriş yapmasına olanak tanır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.