1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. YOKSA BİZ UMUTLARIMIZI MI KAYBETTİK?
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

YOKSA BİZ UMUTLARIMIZI MI KAYBETTİK?

A+A-

        YOKSA BİZ UMUTLARIMIZI MI KAYBETTİK?

 

              "Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir" .

                                                         |Che Guevara|

 

 

               Umutsuzluk ve yeis bir gulyabanidir. Umutsuzluk; kutlu bir gayeye tutunmuş hiçbir insanın sinesinde barındırmaması gereken bir illettir. Müslüman bir insanın lügatinde umutsuzluğun yeri hiçbir surette olmamalıdır.

 

              Umut; zulmün, sömürünün, kanın, gözyaşının, adaletsizliğin, çaresizliğin ve fukaralığın masum halk yığınlarının ve özellikle de Müslüman toplumların kaderleri haline geldiği çağımızda sığınacağımız son inanç kalemizdir.

 

               Umutsuz toplumların dirilişi ve direnişi olmaz. Karşımızdaki her haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, zalimliğin ve zulmün top yekûn olarak küçülmesini istiyorsak, umutlarımızı çoğaltmalıyız. Tarih boyunca birçok zalimin, birçok hukuksuzun, birçok gaddarın ve birçok insan hak ve hürriyet tanımaz yöneticilerin uzun süreli iktidarda kalmalarına, gerçekte mutluluğu ve refahı hak edenlerin umutsuzlukları neden olmuştur.  

 

               Umutsuzluk; haksız düzenlerin ve adaletsiz idarelerin yegâne sermayeleridir. Umutsuz bir nesil; sesi kısılmış ve ölüm uykusuna yatmış milletlerin sekaret habercileridir. Ölüm uykusuna yatmış milletlerin ise, tarihten silinmeleri mukadderdir.

 

               Umutlarımızı daima ayakta tutmak ve behemehal yenilememiz ve büyütmemiz; her inançlı insanın vazgeçilmez vazifesi olmalıdır. Unutmamalıyız ki, bizler umutlarımızı büyütürken, zalimler ve zulümleri küçülmeye mahkûm olacaktır. Bu sebepledir ki umutlu olmak; insanlığa hizmet ve nefislerimize ibadet hükmündedir. Umudunu kaybetmiş toplumlar; adil olanların değil, zalim olanların idarelerini kabul etmiş bahtsız milletlerdir. Yoksa biz umutlarımızı mı kaybettik? Hoşça kalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar