1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yılın Melek Yatırımcısı Joachim Behrendt
Yılın Melek Yatırımcısı  Joachim Behrendt

Yılın Melek Yatırımcısı Joachim Behrendt

Yazılım, mobil, oyun ve e-ticaret dünyasından girişimci ve yatırımcıları biraraya getiren Startup Turkey etkinliğinin 7.si Antalya'da gerçekleşti.

A+A-

Etkinliğe, hem Türkiye hem de yurtdışından gelen katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Girişimcilik ekosistemine yaptığı katkılardan dolayı Dr. Joachim Behrendt Yılın Melek Yatırımcısı ödülünü aldı.

 

 

 

Türkiye’ de Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) lisansını almaya hak kazanan ilk yabancı unvanına sahip olan, BIC Angel Investments’ın kurucusu Joachim Behrendt girişimcilik ekosistemine yaptığı katkılardan dolayı Startup Turkey etkinliğinde ‘Yılın Melek Yatırımcısı’ ödülüne layık görüldü.

 

 

 

Bu yıl girişimci ekosisteminin en önemli parçalarından biri olan melek yatırımcıları ödüllendirmek ve melek yatırımcılığı teşvik etmek amacıyla ilk kez verilen Melek Yatırımcı Ödülleri, 120′den fazla aday arasından seçildi. Aralarında Prof. Erhan Erkut, Kenan Çolpan, Dr. Recep Bildik ve Hakan Ertürk’ünde bulunduğu juri üyeleri, melek yatırımcıların geçmiş performanslarından portföy büyüklüklerine, girişimcilerle yönelik mentorluk süreçlerinden yatırımcı ağı üyeliklerine ve üniversiteler ile sivil toplum işbirliklerine kadar 15′e yakın farklı kriter ile değerlendirme yaptı. 

 

 

 

Hem başarılı bir iş adamı hem de iyi bir akademisyen  

 

 

 

Kabuk, Gastroclub, Sinaps, Kargoweb, Prisync, HızlıÇeviri, Connected2me, Temizlikyolda için BIC Angel Investments’a bağlı melek yatırımcılarla birlikte 2 milyon 500 bin Türk Lirasının üzerinde yatırım yapan Joachim Behrendt başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra finans ve girişimcilik alanında uzmanlaşmış bir akademisyen olarak ön plana çıkıyor.

 

 

 

Nexum Boğaziçi, Nexum Creative, BIC Behrendt International Consulting gibi Türkiye’de ve dünyada başarılara imza atan şirketlerin de kurucusu olan Dr. Joachim Behrendt 2011 yılından beri Boğaziçi Üniversitesinde “Girişimcilik” alanında dersler veriyor. BIC Angel Investments’ın yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam eden Joachim Behrendt girişimcilik ve melek yatırımcılık alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla sektörün gelişimine destek oluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de üniversitelerle ortak çalışmalar yaparak melek yatırımcılık ile ilgili tecrübe ve bilgilerini paylaşan Behrendt, Boğaziçi Üniversitesi ile ortak gerçekleştirilen StartNowhow eğitimleriyle de sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

 

 

 

 

 

Melek yatırımcılık Türkiye ekonomisinde önemli bir rol oynayacak

 

 

 

Girişimcilik ve melek yatırımcılğın Türkiye’de gün geçtikçe ve hızla geliştiğini söyleyen Joachim Behrendt, bu büyümenin Türk ekonomisine de önemli bir katkı yapmasını beklediğini söyledi. Girişimcilik ve melek yatırımcılık ekosisteminin büyümesine çok önem verdiğini belirten Behrendt, ekosistemin sağlıklı büyüyebilmesi için hem yatırımcı tarafı hem de girişimci tarafı için düzenli seminer ve etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Joachim Behrednt, bu çalışmalar ve katkılar sonucunda “Yılın Melek Yatırımcısı” ödülüne layık görülmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduğu söyledi.

 

 

 

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı Melek Yatırımcı Ödülleri’yle onurlandırılan melek yatırımcılar ve melek yatırım kurumları ise şöyle:

 

 

Yılın Melek Yatırımcısı Ödülü: Joachim Behrendt

Yılın Melek Yatırım Kurumu Ödülü: T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı ve TEB Özel Bankacılık

 

Yaşam Boyu Onur Ödülü: Hasan Aslanoba, Emre Kurttepeli ve Ziya Boyacıgiller

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.