1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Yeni Nesil Turnike Sistemi
Yeni Nesil Turnike Sistemi

Yeni Nesil Turnike Sistemi

Yeni Nesil Turnike Sistemi

A+A-

Turnikeler günümüzde sıkça karşılaştığımız güvenli geçiş sistemleridir. Bu sistemler sayesinde bulunan kuruma, okula, iş merkezine, metroya ve benzeri birçok yere geçişte kolaylıklar sağlanmaktadır. Özellikle kartlı geçiş sistemi özelliği sayesinde geçişlerin kontrollü yapılması olanağı sağlar. Turnike özellikle güvenliği önemli olan iş merkezlerinde personel dışında giriş çıkışı önlemek için yapılan ideal bir sistemdir. Modern görünüşü ve teknolojik turnike alt yapısı sayesinde hem güvenliği sağlar hem de giriş çıkışların kayıtlarını tutarak firmaya personel hakkında ayrıntılı bilgi verir. Ayrıca sıkça karşılaştığımız bir turnike sistemi de engelli geçişi sağlayan sistemlerdir.

                Metroda, metrobüste yolculuk yapmadan önce mutlaka karşılaştığımız geçiş sistemleri aslında birçok yerde aktif olarak kullanılmaktadır. Daha önceki senelerde güvenlik görevlisi kontrolünde geçişler olmasına rağmen yeterli güvenlik önlemi turnike sistemi sağlanamazken turnike sistemleri sayesinde geçişler daha güvenli hale gelmiştir. Turnike sistemlerinin çok fazla türleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ve sıkça kullanılanı kartlı geçiş turnike sistemi olmaktadır. Bu sistem ulaşım araçlarının yanı sıra birçok iş merkezi, firma girişleri ve öğretim kurumlarında aktif olarak kullanılmaktadır.

                Giriş çıkışları kontrol etmek turnike sistemleri sayesinde artık çok daha kolay olmaktadır. Geçişlerin anlık olarak bilgisayar sistemine aktarılması sayesinde hem görevliler kimin geçtiğini görebilmekte hem de bu kayıtları tutabilmektedir. Firmalar turnike sistemleri genellikle bu sistemleri personel giriş çıkışlarını izlemek için kullanmaktadırlar. En çok kullanılan güvenlik sistemi olan turnikelerle birçok yerde karşılaşabilmekteyiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.