1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Yaşam Koçluğunun Önemi
Yaşam Koçluğunun Önemi

Yaşam Koçluğunun Önemi

Yaşam Koçluğunun Önemi

A+A-

Bireysel olarak gelişim, toplumsal gelişimi oluşturur. Gelişen toplumlar ise amacı ve hedefi olan, zamanı önemseyen ve iyi değerlendiren, yöntemleri ile hızlı ve net karar verme özelliğini beraberinde uygularlar.

                Yaşam koçluğu, kişisel gelişimini tamamlamış bireyler yetiştirir. Organize olma,zamanı verimli kullanma, sunum ve ikna kabiliyeti, etkili karar verebilme, iş ve yaşam dengesi, motivasyon yüksekliği, stres yönetimi, farkındalık, yeniliklere ve değişimlere açık ve uyumlu olma özelliklerini kazandırırlar.

             Koçluk öğrencilik yıllarında rehber öğretmen gibi nasıl öğrencileri ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyorsa Kurum personeli ve yöneticilerine de rehberlik yapmaktadır.

                Yönetici koçluğu ve sağladığı faydalardan bazıları: Vizyona hedefli olurlar, stratejik davranırlar, hızlı ve etkin kararlar alırlar, kalıcı bilgiler edinirler, yönetici performansları artar, hızlı analiz yaparlar, farkındalıkları artar, motivasyonları artar, Misyonlarını mutlaka gerçekleştirirler.

             Kısaca; Yöneticiler, yaptırım gücü olan, adil davranan, amaç - hedef arasında ilkeli ve kararlı davranan kişilerden olmak durumundadır. Kurumun özelliklerine göre iletişim ve iş bölümü ile ekip çalışması yapılarak verim ve kalite artırılmalıdır.www.thomasturkiye.com adresi bu alanda hizmet ve bilgi vermekte olan bir web adresidir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.