1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. Yarışma Sonrası Duygularım
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

Yarışma Sonrası Duygularım

A+A-

Yarışma Sonrası Duygularım

 

Öncelikle şunu belirteyim. Bir çok arkadaştan duydum. İçimizde ukde dediler. Yapılan iyilikleri, güzellikleri, hizmetleri, tanıtımları halkımız takdir etmiyor.

Dolayısıyla çalışmak  isteyenlerimizin şevki kırılıyor diye birçok kez duymuştum. Gerçek olduğunu biliyordum.

 İçimden acaba olumlu gelişme var mı diye de sormadan edemiyordum. Cevabını buldum. Eski hamam, eski tas.

Daha önceki yarışmaya katıldığımda memleket olarak Burdur’u  şehir olarak ifade ettim. İlçelerden bahsetmedim.bu yüzdende çok eleştirildim.

Eleştirinin yanında memleketime olan vefa borcumdan dolayı isimlerini söyledim.

Suyunu içtiğim, ekmeğini yediğim, havasını teneffüs ettiğim memleketimin fırsat elime geçtiğin de isimlerini söyleyerek vefa borcumu ödemek istiyordum. Şükür ödedim.

Doğduğum ve ikamet ettiğim ilçelerin isimlerini tanışma esnasında ifade ettim. Ayrıca yarışma sırasında da harf almada da söyledim.

 Dost TV de ki kelime küpü yarışmasında doğduğum ve de şu an yaşamakta olduğum yerleri ifade ettim.

İlçelerimizin ve ilimizin isimlerini ifade ettiğimden dolayı azda olsa duyarlı birkaç kişi çıktı. Bizimde ilimizin ve ilçemizin isimlerini  söyledin ilçemizin adı geçti diyen  bir iki kişi çıktı.

Haber sitelerine baktım hiç bahsimiz yok.İnsanları nasıl memnun edileceğini bilen varsa bana yardımcı olmanızı istiyorum.

Veya iyilikler insanlara nasıl sunulmalıdır?

Bizim insanımız her alanda kötüye odaklanıyor. Kendi açısından değerlendiriyor. Genele bakmadan yaygara yapmayı seviyor.

 Yapılanlara kulp takarız. İş yapmayız , iş beğenmeyiz. Yapılanları hafife alarak alay ederiz.

Kelime küpü yarışmasında il ve ilçe yetkililerine haber verdim. Kimisine mail attım. Kimisine telefon ettim. Kimisi de faks istedi onu da çektim.

En garibime gidense doğduğum ilçenin belediye başkanını bizzat ziyaret ederek başkanı bilgilendirdim. İlim kültür çalışmalarında varım diyen başkan  doğrusunu yapar. İlçelerimizin ilimizin yetkilerinin çalışana , kültüre katkısı olanlara sahip çıkmaları gerekir diye düşünüyorum.

 Ankara’da bulunan Dost TV ye kendi imkanlarımla gittim. Kendi giderlerimi kendim karşıladım. Yine de kendim karşılayacağım.

Gece saat 24.00’te otobüse bindim. Sabah saat 07.30 da indim.Saat 14.00 ‘de kadar oyalandım. Uykusuzdum, dert etmedim. Ankara’da  yarışma kaydına girinceye kadar ayaktaydım.

Dersimin olmadığı gün yarışmaya ve yarıştıktan sonra da saat 21.30 da kalkan otobüsle yola çıktım gece 04.30 da ise Çavdır da indim.Sabahleyin dersime girdim.

Yorgunum demedim, naz etmedim,kimileri rahatsız demişlerdi benim için. Acaba onlar bu tempoya dayanabilirler mi?

İşte buna rağmen kimseye kırılmadan tanıtım sürecinde iki kez il ve ilçelerimizin isimlerini söyledim.

Bazı kanallarda ki yarışmacıların memleketlerinde ki  insanların yaptıklarını işittiğimde daha çok yolumuz var diyorum.

Gençlerimiz güzellikleri görerek örnek alabilir insanları. İlçemizden ulusal kanalda çıkanların ardında olmalıyız.

Seyreden arkadaşlar karşılaştığımızda orada nasıl heyecanlanmıyor musun  diye soruyorlar? Elbette tedirginlik oluyor. Fakat konsantrasyon çok önemli.

Yarışma programlarını izleyenler göreceklerdir ki , yarışmacı olarak oralara gitmek kolay değildir. Birikiminizi yapmanız gerekiyor.

İnsanları bıktırmak, usandırmak çok basit. İki kişi bir araya geldiğimizde ilçemizin adını bile söylemedin diyenlerin imalı sözleri  incitmişti.

Aynı kişilerin yanında hiç bak söyledim demedim. Gönderme de yapmadım. Bunları niçin yazdım.

Kızmadım, öfkelenmedim fakat kötü olarak gördüklerimizi kişilerin yüzüne nasıl söylüyorsak hiç olmasın güzellik yapınca da tebrik etmesini önemseyelim.

İl bazında üç arkadaş telefon etti. Tebrik ettiler. Bende buradan onlara teşekkür ediyorum. Mustafa Güngör Hoca’ma, İlhan Altınok Bey’e , Mustafa Şehirli Bey’e   ayrıca ilçemde kahvede tebrik eden hemşerilerime de can-ı gönülden  teşekkür ediyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.