1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yalçın Akdoğan’dan Fikri Sağlar’a sert cevap!
Yalçın Akdoğan’dan Fikri Sağlar’a sert cevap!

Yalçın Akdoğan’dan Fikri Sağlar’a sert cevap!

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP’nin Mersin Milletvekili Adayı Fikri Sağlar’ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik açıklamaları dolayısıyla sert sözlerle eleştirdi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Çukurambar’da Ankara Milletvekili Adayı Fatih Şahin’in seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada yeni bir seçime daha gidildiğini belirterek, "Bu seçimi biz bir referandum olarak adlandırıyoruz. Eski Türkiye kurmak isteyenlerle yeni Türkiye’yi kurmak isteyenler arasında bir referanduma gidiyoruz. Aslında siyasette uzunca zamandır bir mücadele var. Bu seçim bir dönüm noktasıdır. Milletle kavgalı olanlar, milletin değerleriyle kavgalı olanlar ile millete sevdalı olanlar arasında bir mücadele içeriyor. Demokrasiye inananlarla inanmayanlar arasında, Türkiye’yi dünyaya açmak isteyenlerle içe kapamak isteyenler arasında bir mücadele. Bu mücadeleyi 12-12 yıldır AK Parti tek başına veriyor" ifadelerini kullandı.

 

"Gezi olaylarından sonra yaşananları hatırlayın" diyen Akdoğan, "Nerede o şimdi milleti sokağa dökenler? Hiç sokakta görmüyoruz. Biz AK Partililer olarak köy köy geziyoruz, nerede bu beyefendiler? Millet sokakta, caddede ama kendileri yok, çünkü bunların demokrasi gibi derdi yok. Bunlar yan gelip yatmaya alışmışlar. Oturdukları yerden popülizm yapalım, 3-5 fazlasını vereceğim diyeyim, ondan sonra tepki oylarıyla biz bu işi idare ederiz. Kaybedince bir şey olmuyor, koltuğu kaybetmiyorlar, koltuğa yapışmışlar. Onun için 13 alması, 14’e çıkması çok bir şey değiştirmiyor. İşte, biz bugün sokaklardayız. Onlara da ’hodri meydan’ diyoruz. Gelin seçim bahanesiyle halkın arasına karışın, elinden tutun, gözüne bakın, kalbine girmeye çalışın, halkın içine karışın, siyaset böyle yapılır. İşte seçimler de bunun için bir vesiledir. Bunların nasıl bir zihniyete sahip olduğunu biliyoruz. Ortada bir siyaset var mı, yok. Proje var mı, yok. Sadece ben bir fazlasını veririm yaklaşımı var. Biraz kazıyınca yani o makyajı kazıyınca hemen dökülüyor, arkasından gerçek zihniyetleri ortaya çıkıyor" şeklinde konuştu.


FİKRİ SAĞLAR’IN AÇIKLAMALARI
CHP Mersin Milletvekili Adayı Fikri Sağlar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarıyla ilgili olarak da Akdoğan, şunları söyledi:
"Bir milletvekili, CHP’nin milletvekili adayı ‘Erdoğan’ın Müslüman olduğuna inanmıyorum’ demiş. Sen kimsin, Erdoğan’a laf söylemek kim? Sen Erdoğan’ın tırnağı olamazsın. İnsanların dinini, imanını sorgulamak nasıl bir demokrasi anlayışıdır? Nasıl bir insanlık anlayışıdır? Bunların yaklaşımı budur. Bunlar demokrat olamazlar. Bunlar milletin değerleriyle kavgalılar. Ben Müslümanlığa inanmıyorum diyemediği için Erdoğan’ın Müslüman olmadığını düşünüyorum diyor. Böyle çarpık bir zihniyettir bu. Bunlar hep milletin değerleriyle kavga ettiler. Bir gün çıkıp milletin yanında durmadılar. Hep darbe şakşakçılığı yaptılar. Şimdi konuşuyorlar Kenan Evren’in arkasından, şöyle oldu böyle oldu. Sen ne yaptın arkadaş? Referandumda 12 Eylül’ün izlerini silelim dedik. Siz çıktınız ’hayır’ kampanyası yaptınız. O yüzden bunların zihniyetini hepimiz biliyoruz. Vatandaşımızın bunların palavra siyasetine kanmaması lazım. Hepsi aynı çuvala giriyorlar. Düne kadar yan yana gelemiyorlardı, birbirlerine demedik laf bırakmamış ne kadar parti varsa, odak varsa hepsi aynı çuvala girdiler."

"DENSİZLİKTİR, TERBİYESİZLİKTİR"
Akdoğan, "Ona oy verenlere saygısızlıktır bu. Milletin başındaki kişiye bu şekilde yakıştırmalarda bulunmak en basit tabiriyle densizliktir, terbiyesizliktir. Kimse kimsenin inancını sorgulayamaz, aşağılayamaz. Bizim işte çabamız zaten bu anlayışı devre dışı bırakmak. Yeni Türkiye ötekisi olmayan Türkiye’dir. Kimsenin horlanmadığı, inancından, mezhebinden, etnik kökeninden dolayı. Biz bunu tesis etmeye çalışıyoruz. Ama onlar hep alışmışlar, biz ve diğerleri ayrımına, ötekiye, milleti aşağılamaya alışmışlar. Bu zihniyeti sandığa gömmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı. Açılışa, AK Parti Ankara Milletvekili adayları da katıldı.

NE DEMİŞTİ?

CHP'li Fikri Sağlar, "Kuran'la yaşıyorum diyen Recep Tayyip Erdoğan sonra Kuran'ı masanın üzerine fırlatıyor. Orada ne kadar inandığı ortaya çıkıyor. Kuran'ı pasta yapıyorlar sonra kesip yiyorlar. Kartondan Kabe yapıp etrafında dönüyorlar. Bunun neresi Müslümanlık? Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum" demişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.