1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Yalan söylüyorsun Serok Ahmet'
'Yalan söylüyorsun Serok Ahmet'

'Yalan söylüyorsun Serok Ahmet'

Bahçeli, ekonomi ve savunma sanayii konusunda Başbakan Davutoğlu’nu yalan söylemekle suçladı.

A+A-

Devlet Bahçeli, partisinin Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuştu. Bahçeli, Davutoğlu’nun ekonomi ve Türkiye’nin savunma sanayii üretimi konularında yalan söylediğini savundu.

“Yozgat gelişmiş iller sıralamasında 72’nci”

Son 13 yılda Yozgat’ın nüfusunun 260 bin kişi azaldığını, AK Parti'nin Yozgat'ı kaderine terk ettiğini savunan Bahçeli, şunları söyledi;

"Yozgatlı kardeşlerimi yıllarca 'savunma sanayisini getireceğiz' diye oyaladılar, ümitleri yıktılar. Erdoğan geçtiğimiz yılın 11 Temmuz’unda buraya usta birliğinin geleceğini söyledi; şu işe bakınız ki, ne gelen görüldü ne de vaatleri hatırlayan bulundu. Bakanlardan Başbakan’a kadar önüne gelen havaalanı yapma sözü vermesine rağmen Yozgatlı ihmallerin kurbanı oldu. 54 havaalanı yapmakla övünen Erdoğan ve yandaşları sıra Yozgat’a gelince duymadılar, görmediler, konuşmadılar. 'Baraj yapacağız' dediler, yalan söylediler. 'Yozgat’ta bir organize sanayi bölgesi vardı, ikincisini yaptık, şimdi de üçüncüsünü yapıyoruz' dediler. Henüz ilkinin dörtte üçünün boş olduğunu itiraf edecek erdemi gösteremediler. Yozgat gelişmiş iller sıralamasında 72’nci sıradadır. Başbakan bunu hiç umursamadı."

“Yozgat’ın üçte biri yardımla geçiniyor”

Yozgat’ta yaklaşık 110 bin hanenin üçte birinin yardımlarla geçindiğini öne süren Bahçeli şunları kaydetti;

"AKP haram yedi, israfa battı, yandaşları zengin etti. Size geldiler, duygu sömürüsü ve mağduriyet edebiyatı yaptılar, Ankara’ya gittiler, rüşvet ve yolsuzluk filosu kurup haram denizine yelken açtılar. Yozgat’ta 2002-2013 yıllarında terk edilen arazi miktarının 2 milyon 296 bin 556 dekar olması ne Erdoğan’ı ne de fason Başbakan’ı rahatsız etmedi." 

Bahçeli Yozgat’ta sanayi ve ticaretin azaldığını, çiftçiliğin tükendiğini, hayvancılığın can çekiştiğini söyleyerek, pazarda satacak malın neredeyse kalmadığını savundu.Yozgatlı esnafın siftahsız kepenk kapattığını öne süren Bahçeli, AK Parti'den vatandaşın ve Türk milletinin memnun olmadığını belirtti.

"Nereye kaçacaksın?"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik eleştirilerini sürdüren Devlet Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"2002’den önce tüfek ve tankın hibe yoluyla alındığını söylemiştir. Her konuşmasında AKP’den önce ilkel bir kabile devleti olduğumuzu ima etmiştir. Karaman’da utanmadan, sıkılmadan AKP’den önceki senelerde, 'Ege’ye, Akdeniz’e gemimizle çıkamadığımızı, şimdi ise Türk yapımı gemilerin Afrika açıklarında, Türk donanmasının Japonya’ya doğru gittiğini' söylemiştir. Davutoğlu baştan ayağa yalandır, utanmazlıktır. 17-25 Erdoğan'ı öfkelendirmemek için iftiralarını hızlandırmıştır. Davutoğlu 2002’den önce piyade tüfeği dahi yapılamadığını söylerken yüzü kızarmamaktadır. Sayın Davutoğlu G-3 piyade tüfeği Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 1974 yılında üretilmiş ve NATO ülkelerine ihraç edilmiştir. Peki yalancı Davutoğlu şimdi ne diyeceksin? Nereye kaçacaksın? Cahil Davutoğlu ilk kez uçak yaptıklarını, Hür Kuş'u da 2018’de uçuracaklarını açıklamaktadır. Merhum Nuri Demirağ’ın şahsi çabalarıyla ilk uçak üretimi yıllar önce zaten yapılmıştır. 1936’da tek motorlu uçak, 1938’de de 6 kişilik yolcu uçağı üretilmiştir. 1941 yılında tamamen Türk yapımı ilk uçak İstanbul’dan Divriği'ne kadar uçmuştur. Peki Davutoğlu şimdi nereye sineceksin? Davutoğlu ilk kez tank ürettiklerini söylemektedir fakat yine çakmış, yine sallamıştır. Nitekim milli tank üretiminin 1980’li yıllarda başladığını bilmeyecek kadar şuuru kapanmış, zekâsı körelmiştir."

"Davutoğlu, Erdoğan’ın tüm kötü huylarını almıştır"

Başbakan Davutoğlu'nun "yüzde 100 Türk" dediği Atak helikopterlerinin Türkiye uçak sanayii ile bir İtalyan firmasının işbirliğinde yapılmakta olduğunu belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

"Yüzde 60 oranında yerlidir ve henüz deneme aşamasındadır. Davutoğlu daha bitmedi. Türkiye ilk refakat gemisini 1971’de Gölcük Tersanesi’nde imal etmiştir. İlk denizaltımız 1975’de yine Gölcük Tersanesi’nde yapılmıştır. İlk hücumbot 1978’de, ilk firkateyn 1988’de üretilmiştir ve Türk gemileri dünyanın her yerinde milletimizi iftiharla temsil etmiştir. Sayın Davutoğlu duydun mu? Yozgat’tan parlayan hakikatleri öğrendin mi? Serok Ahmet yalan söyleyerek, gerçekleri çarpıtarak nereye varabilecektir? Koltuk için, çıkar için, ikbal için Yozgatlı kardeşlerimi aldatmaya ne hakkı vardır? Davutoğlu, Erdoğan’ın tüm kötü huylarını almıştır…"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.