1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. YA SİZ ATATÜRK' TEN NE İSTİYORSUNUZ?
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

YA SİZ ATATÜRK' TEN NE İSTİYORSUNUZ?

A+A-

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  ile başladı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı derken  en sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramında her şey ay gibi ortaya çıktı..

Diğer dünya  halkları da kutlar barışa kavuştukları günü, savaşın bitişini, kurtuluş ve özgürlük günü kutlayan bir dolu ülke sayarım size..

Maksat o ülke insanlarının milli duygularını tazelemek millet olma bilincini sürdürmek..Bayramı olmayan sırf birlik ve beraberliği sağlamak adına bayram uydurulan ülkeler bile var..

Gözyaşı ve kanla dolu bir savaşın sonunda hemen hemen herkesime hitap edilerek armağan edilen bayramlarımıza el atmak..

Stadyumlarda yapılan gösterilerde muhafazakar ailelerin kızları sıkıntıya giriyordu Tamam..Bu da sizden önceki politikacıların ayıbı..Ülke ağzımızdan düşürmediğimiz bir ülkenin rejimine doğru gidiyor ya Allah sonumuzu hayır etsin..Her ayrım bitti sıra şimdi, demokratlar ve muhafazakarlar ayrımına geldi .Bir tarafta cumhuriyet yanlıları, diğer tarafta muhafazakarlar...Evet gele gide bu hale de dönecek göreceksiniz.Nasıl başkanlık sistemi getirilmeye çalışıyor,hem bunun için hem de  birilerine özerklik verebilmek için!!

Yaaa siz Atatürk' ten ne istiyorsunuz? 

Ülke güllük gülistanlık mıydı o savaşa girdiğinde kafasına estiği için mi yaptı Kurtuluş Savaşını..Ülke de cahillik kol gezmiyordu tabii..Dini kullanan tüccarlar cirit atmıyordu ortalıkta bunlar tamamen uydurma..Hatta Almanlar, İngilizler, Fransızlar ülkemize turistik gezi için gelmişlerdi..Mustafa Kemal onları tamamen yanlış anladı..Yokluk içinde değildi ülkemiz..Mustafa Kemal üzerine vazife olmadığı halde sırf sıradan bir subayken ve görevi dahi değilken kurtardı vatanı..Pardon yanlış oldu, kurtarılacak bir vatan yoktu, bunu tamamen o uydurdu!
Karalamalar, yaptıklarını inkar etmeler!!

Atatürk ve milyonlarca şehit ...Alın işte.. Size bağımsız bir vatan bıraktılar..Siz de onları rahat bırakın!

O içiyor muydu, içsin size ne?

Siz içmeyin!!

Çocuklara, gençlere ve milletine bayramlar bıraktı, onlar bayramlarını kutlamak istiyor, siz kutlamayın!!

 Bu millet Ata' sına olan saygısını heykeline çelenk koyarak göstermek istiyor, bırakın göstersinler, size ne? Siz göstermeyin!

İşte size demokrasi rejimi....Herkes diğerine saygı ile kendi bildiği gibi yaşasın, ibadetini yapsın,içkisini adabıyla içsin.İmamda kazansın, müftü de kazansın, meyhaneci de, çiçekçi de, sanatçı da , simitçi de, sucu da..

Biliyorsunuz sistem kapitalizm ve emperyalizm..Bu ülke de aylık bağlamadığınız, kömür ve makarna vermediğiniz insanlar ,simitçiler, sucular, ayakkabı boyacıları , baloncular, kağıt helvacılar, pamuk şekerciler bu bayramlarda ekmek paralarını çıkarıyor..

21 .yüzyılda heykelleri hala put benzetmesi ile değerlendiren zihniyet!!

Biz de müslümanız elhamdülillah..Sizden öğrenmedik, iyi ki de sizden öğrenmedik!

Bu sene İmam Hatip Orta okulları açılıyor, diliyorum ki o çocuklar aydın, ülkesini ve insanını seven, dini şahsi menfaatleri uğruna kötüye kullanmayan , insanların dini duygularını kullanmaya çalışmayan, Kur’an-ı Kerim’ i doğru anlayan ve anlatan insanlar olarak yetişirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum