1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. VEKİLİM!! VALLA SİZ BU MİLLETLE DALGA GEÇİYORSUNUZ!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

VEKİLİM!! VALLA SİZ BU MİLLETLE DALGA GEÇİYORSUNUZ!!

A+A-
Evet..Asgari ücrete yapılacak zammın da belirlenme zamanı geldi.. Asgari ücret tespit komisyonu,29 Aralık Perşembe günü , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bir araya gelecek..
Bakalım o vekile 3 bin lira veren cömert eller işçiye de aynı cömertlikle kalkacak mı? Her yıl olduğu gibi bu yıl da asgari ücret 25’ i aşmaz 20’ den şaşmaz..Asgari ücret gibi insanlık dışı bir uygulamaya gönlü razı gelen bir zihniyet..
İşçinin et yemesini bırak, kırıntı tavuk alacak parası kalıyor mu ay sonunda acaba..
İnanması zor .. Şu şartlarda Asgari ücrete gelince elimizdeki tüm imkanları zorladık ancak bu kadar oldu diyen bir anlayış!!
Bizim vekilimize 3 bin lira birden  zamlı maaş verebiliyor.
Bizlere de “Sadece vekillerin maaş  zamlarında kalemizden kan damlamasın” nasihatı veriliyor.
Pek çok mal ve hizmet için çok yüksek tutarlarda vergi ödüyoruz.
Vatandaş,7 liraya satılan 1 paket sigaranın 5,47'si, 4,00 lira ödenen 1 litre benzinin 2,80'i, 3 liralık cep telefonu faturasının da 1 lirasını vergi olarak ödüyor
 
Yani günde bir paket sigara, ayda 30 paket  eder ki , bunu  içen biri sigaraya 210 lira ödediğinde bunun164,10 lirası zaten vergi.. Yani aslında içtiği zıkkım sigara sadece 46 lira…İçmese iyi de..Asgari ücret 600 lira+AGİ..Asgari ücret alan bir işçi,  sigaraya günde 7 lira veremez, gider kaçak sigara alır, almaz mı?
 
Vatandaş,zaten asgari ücret ile çalışıyor.Şimdi bir de yazılan her reçeteden 3 lira katkı payı alınacak..Aile hekimine gidersen 5 lira, devlet hastaneleri 8 lira, özel hastanelerin katkı  payı da 22 liradan başlıyor.Bunun üzerine bir de reçete parası 3 lira..E… işçinize reva gördüğünüz asgari ücrete yaptığınız 20 lira zam bir kere de bitti..Acaba nedennnnn?
 
Vekile 3 bin lira zam..Vatandaşa 3 lira kazık!!1Valla siz bu milletle dalga geçiyorsunuz!!
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.