1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. UZMAN DOKTOR İÇİN YENİ MESAİ SAATİ:17.00-20.00
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

UZMAN DOKTOR İÇİN YENİ MESAİ SAATİ:17.00-20.00

A+A-

Mersin Devlet Hastahanesi Başhekim Mehmet Yavuz Gözükara nın girişimiyle çok büyük bir hizmete imza attı..

Rahatsızsınız, hastanız, gün içinde iş yerinden izin alıp çıkamadınız ya da  ihmal edip aman boş ver dediniz ..

Fakat hastalık bu ..Hepinizin de bildiği gibi nedense bütün hastalıklar gece depreşir.Bunun böyle olabileceğini ve daha fazla geç kalmadan hastaneye gitmeniz gerektiğini biliyorsunuz ama uzman doktor bulamam , acil de ağrı kesici ile halledip gönderirler  diye düşündünüz.. İşte artık bu şekilde düşünmeyeceksiniz.

Akşam saatlerinde hastaneye gitmek zorunda kaldınız  diyelim. Tabii ki bu Mersin Devlet Hastanesinden başkası değil.. Bu ay mesai kaydırma uygulamasına geçen Mersin Devlet Hastanesinde sizi altı branşta uzman doktor karşılayacak, muayene edecek ve gerekirse tetkiklerinizi de yapacak.Akşam saatleri.17.00-20.00 arası..

İnanası gelmiyor insanın değil mi ? Ama inanın inanın..

Devlet Hastahanesi ,Mersin’de saat 17.00’den sonra uzman hekimlerin çalıştığı yer kalmamasından hareket ederek  17.00-20.00 saatleri arasında 6 branşta uzman hekimlerle poliklinik hizmeti vermeye başladı..

Ne Mersin’ de ne de Türkiye’ nin herhangi bir yerinde bu kadar uzman doktoru bir arada ve bu saatlarde bulmanız neredeyse imkansız..

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında insan odaklı yaklaşım gereği başhekimlere mesai kaydırma yetkisi verdi. Mersin Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Yavuz Gözükara, bu yetkisini kullanarak dahiliye, genel cerrahi, nöroloji, beyin cerrahisi, kalp-damar cerrahisi ve göz hastalıkları olmak üzere 6 branşta poliklinik hizmeti verilmesi için çalışmalar başlattı.15 Kasım’ dan bu yana bu altı branşta hizmet veren hastanede  1 Ocak 2012’den itibaren de göğüs hastalıkları polikliniği de hizmet kervanına katılacak.Bunu diğerleri izleyecek..

“İnsan odaklı yaklaşım” gereği?? Daha önceki yaklaşımın ne odaklı olduğunu sorma hakkımız var mı? Böyle güzel bir uygulamayı duyurmayı amaç edinmiş bir yazı yazarken nerden çıktı şimdi demeyin.Yani bakanlığımız sağolsun da, 08.00-17.00 arası ne odaklı çalışılıyor izah edilebilir mi acaba?

Haa, doktorlarımızın  belli bir saatten sonra hastanelerde bulunması büyük nimet, doğru..

Hastanelerde saat 17.00 den sonra uzman bulmak .Hahh..

Bu  durum şimdilik sadece devlet hastanesinde değişti.

Özel hastanelere gittiniz mesaidan sonra diyelim, uzmanı çağıracak olurlarsa muayene ücretini ödersiniz.

Başhekim Mehmet Yavuz Gözükara eğer uygulama yararlı olursa, halk da rağbet ederse devam edecekleri müjdesini de verdi .

Allah düşürmesin, eksikliğini de vermesin..

Bu Mersin için değil Türkiye için bile lüks bir uygulama..Emeği geçen herkese uygulamanın yürütülmesinde kolaylıklar diliyorum..Umarım kayan sadece mesailer olur..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.