1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. UMUDUN VE İNANCIN BİR MUZAFFER MÜCAHİDİ
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

UMUDUN VE İNANCIN BİR MUZAFFER MÜCAHİDİ

A+A-

UMUDUN VE İNANCIN BİR MUZAFFER MÜCAHİDİ

Küresel güç ve emperyalist dünya, kendisine mani bir dinamik potansiyel liderden kurtulmuştur. Ezilenlere eğilmeden direnmeyi, horlananlara metanetle sabretmeyi, daima dinamik durarak, ayakta kalmayı ve yıkılmamayı mukaddes bir öğreti olarak bir nesle miras bırakan, cumhuriyetimiz yaşındaki bir iman ve dava adamı bugün Hakk’a yürümüştür.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN; umudun ve inancın Anadolu’nun çorak yamaçlarında tomurcuğa durmuş bir inanç papatyasıdır. Milletinin medeniyet değerlerine yaslanarak yaslı yüreğiyle Mevlana Meydanı’ndan bir gayret yolculuğuna çıktığında kendisine istihza ile bakanlara, burun bükenlere ve küçümseyenlere o hiç aldırmamıştır. O; suskunların çağlayan sesi, öksüzlerin hıçkırığı ve mahzunların karanlık dünyalarına doğan ışığı olmuştur.

Birliğin, bütünlüğün ve kardeşliğin beraberlik hamurunu, iman alevinde mayalayan bir Anadolu yıldızı olarak Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN; Mevlanaların, Yunusların, Hacı Bektaşi Velilerin ve bu coğrafyanın nice önderlerinin arasına bir kutup yıldızı gibi yerleşmiştir.

Bir çiçekle yazların bile gelebileceğini ve mevsimlerin açan bir papatya ile bile baharlara yönelebileceğini müjdeleyen; inancın, gayretin ve imanın güneş yüzlü çocuğunu, son devrin bir dava adamını ve kaderine hep milletini ve davasını savunmak düşen değerlerimizin muzaffer mücahidini en yüce dosta yolcu ettik bugün. Mekânın cennet olsun. Makamın en sevgiliye yakın olsun. Tüm İslam ve Türk âleminin başı sağ olsun.

erbakannnnn-fahrettin.jpg
 

Önceki ve Sonraki Yazılar