1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ülkücüler lokomotif mi?
Ülkücüler lokomotif mi?

Ülkücüler lokomotif mi?

Mehmet Atay, MHP'yle yollarını ayırmasına neden olan süreci değerlendirdi.

A+A-

Antalya'da ismi MHP ile özdeşleşen, ömrünün 41 yılını ülkücü harekete adayan eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, istifasının gerekçesini, "Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti" sözüyle açıkladı.

Ömrünün 41 yılı ülkücü hareket içinde geçen, 1999'dan bu yana aktif siyasetin içinde olan Mehmet Atay, MHP'yle yollarını ayırmasına neden olan süreci Cihan'a değerlendirdi. Sürpriz şekilde partisinden istifa eden Mehmet Atay, MHP üst yönetimine ve Antalya milletvekili adaylarına ağır suçlamalarda bulundu.

MHP'nin Antalya adaylarını içine sindiremediğini, Tunca Toskay, Kemal Çelik, Yusuf Ziya İrbeç gibi isimlere şiddetle karşı olduğunu ifade eden Mehmet Atay, hiçbirinin Alparslan Türkeş'in MHP'ye yüklediği vizyona sahip olmadığını savundu.

Tunca Toskay'ın, teşkilatlara bile sorulmadan 4 dönemdir aday gösterilmesine karşın Antalya'ya tek bir çivi çakmadığını, Kemal Çelik'in son seçimlerde parti rozeti takmadığını, MHP'ye Milli Hareket Partisi dediğini anlatan Yusuf Ziya İrbeç'in ise aday gösterilemeyeceğini anlayınca AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçtiğini savunan Atay, "Ne teşkilatlara ne Antalya'ya katkıları var. Antalya'daki masum ülkücülerin oyuyla Meclis'e gidiyorlar." diye konuştu.

MHP'nin, söylemi olmayan bir parti haline geldiği eleştirisinde bulunan Atay, "Bu seçimlerde ciddi bir söylemi yok. Bakıyorsun Türkiye'nin her yerine; insanlar işsizlikten dem vuruyor, işsizliği nasıl çözeceğine dair bir çözüm yolu önermiyor. Ciddi bir ekonomik programı da yok. Sosyal programı da yok. Artık bizleri oyalama dönemi geçti. Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti." diye konuştu.

İlkelerinden uzaklaştırılan MHP'nin, tarih sahnesinden silinen ya da artık taban bulamayan partilerden insanların toplandığı bir parti görünümünde olduğunu dile getiren Atay, "Benim gibi birçok samimi ülkücü buruk. 'Gidip oyumuzu vereceğiz ama çalışmayacağız' diyen o kadar çok insan var ki. Çalışma olmazsa başarı da gelmez. MHP, bu seçimlerde Antalya'da umduğunu bulamayacaktır. Benim gözlemim Antalya'da bu listeyle umduğunu bulamayacak." dedi.

"ÜLKÜCÜLER LOKOMOTİF GİBİ GÖRÜLÜYOR"

Tepki gösterme nedenini, "Ülkücüler başkalarını Meclis'e taşımak için lokomotif görevi görüyor." sözleriyle izah eden Atay, MHP'den zorla koparıldığını ifade etti. Atay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ankara'dan birileri 'Ben sana adamımı gönderiyorum, şunlara şunlara oyunu vereceksin, ben seçerim sen oyunu kullanırsın'' mantığından uzaklaşması lazım. Kamuoyu yoklaması yapacağım diyor, aldatma. İnternet aracılığıylaelektronikanket yapıyorum diyor, aldatma. Teşkilatlara soran yok. Kanaat önderlerine soran yok. Teşkilatların içinin kan ağladığını ben biliyorum. Yönetimdeki ve yönetim dışındaki bütün samimi arkadaşların yüreği kan ağlıyor. Bu listenin Antalya'daki samimi MHP'lilere, ülkücülere reva görülecek bir liste olmadığını haykırıyorum. Partiye geldiğinde 'ben partiler üstüyüm' deyip, yakasına rozet takmadan bir seçim geçiren Kemal Çelik'e ben oy veremem."

Atay, istifasının, 'iktidar olma' düşüncesinde olmadığına inandığı MHP yönetimine karşı tepki olduğunu söyledi.

CİHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.