1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. UĞRUNA HER BEDELİN ÖDENECEĞİ SÖYLENEN AÇILIM:
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

UĞRUNA HER BEDELİN ÖDENECEĞİ SÖYLENEN AÇILIM:

A+A-

UĞRUNA HER BEDELİN ÖDENECEĞİ SÖYLENEN AÇILIM:

 

               Çeyrek yüzyıldır vatan topraklarına saldıran, kanlı pusularla kınalı kuzularımızı şehit eden, ülkemizi bölüp parçalamak için elinden gelen her menfur fiili fütursuzca sergileyen ve beşikteki bebekleri bile kalp kapakçığından vuran terör örgütünün tüm hunharlıklarına karşı, bedeli vatan coğrafyası olduğu için, on binlerce insanımız bedenlerini tereddütsüzce feda etmişlerdir. Çünkü insanımız; binlerce yıllık bir tarihi terbiye ve mukaddes geleneklerin uğruna, her bedeli ödemeye ezelden beri hazırlıklı olan bir milletin mirasçılarıdır.

 

               Çok yakın bir geçmişte Sayın Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN; “Açılımı mutlaka yapacağız. Her bedeli ödemeye hazırız!” demiştir. Sayın Başbakan Eylül/2009 da, New York'ta Princeton Üniversitesi'nde konuşmuştur. Buradaki konuşmasında, "Demokratik açılımla ilgili sorun alanlarını biliyoruz. Hazmede hazmede, hazmettire hazmettire bu süreci devam ettirmemiz lazımdır" demiştir.

 

               Sayın Başbakan"ın bu fikri mülahazaları, Anadolu insanının zoruna ve gücüne gitmiştir. Bu millet siyasi iradesinin temsil amfisinde O"nu büyük bir teveccüh ile Başbakan tayin etmiştir. Ancak bu millet; Boynunu hoyratça tutturarak, kendi ümüğünü azarlanmayla sıktırarak, ağzını zorla açtırarak, midesinin almayacağı hazımsızlık konusu habis ilaçları yutmak için, hazır kıta karşısında kıyama durmuş aciz ve gafil halk yığınları değildir. Ve yine bu millet; kaderi ılık suda haşlanmayı bekleyen kurbağalar misali akıl özürlü, balık hafızalı ve de ferasetten beri, bir halk yığını ise, asla değildir. Aksine bu millet kendisinin hesap edemediği kadar zekidir.

 

               Evet; eğer mevzuubahis vatan ise, bu millet her bedeli severek ödeyecektir. Ancak muteberliği vatan hükmüne çıkartılan ve uğruna aynı fedakârlıkların göze alınacağı yüksek perdeden ilan edilen, bedeli her ne olursa olsun tereddütsüzce ödeneceğine dair yeminler edilen bu mübarek açılımın anlamını, birisinin beri gelerek, açık ve çok net bir şekilde bu millete anlatması gerekmektedir.

 

               Öyle ya; dünyanın her ülkesinde açılım üzerine söyleşiler ve konferanslar veren Sayın Başbakan, kendi ülkesindeki insanlarımıza bu güne kadar bu mübarek açılımı bir türlü anlatmamıştır. T.B.M Meclisi"nde bir kapalı oturum olması halinde açılımı konuşabileceklerini söylemiştir. Yine, Ana Muhalefet Partisi Lideri ile basına kapalı ve kamerasız bir buluşma olması halinde, görüşme yapabileceğini söylemiştir. Ancak bu güne kadar bu mübarek açılımın tafsilatlarına ilişkin bir açıklama bir türlü yapılmamıştır.

 

              Milletimizden; ne olduğu açıklanmayan bu açılımın arkasında durması ve körü körüne,” bu işte bir hikmet vardır, Sayın Başbakan"ın bir bildiği vardır.” boş vermişliği ile bu hayati meselede hassasiyetsiz olması beklenilmemelidir. Anadolu insanı üç aydan beri bir türlü açılmayan bu kutunun içeriğini bu saatten sonra öğrenmeden bu işin peşini bırakmayacaktır. Ve yine bu milletin mahşeri vicdanı, sözde üniformalarıyla Bölücü Başı"nın barış elçileri olduklarını ve pişman olmadıklarını söyleyenlere kucak açanları,  Habur sınır kapısına mobil adliye sarayları inşa ettirenleri, seyyar mahkeme kurarak PKK"lı teröristleri salıverenleri, salıverilme işlemleri gecikmesin diye bu milletin hâkim ve savcılarını teröristlerin ayaklarına gönderenleri hiçbir zaman unutmayacaktır.

 

               Vicdan yaralayan bu gelişmelerden rahatsızlık duyan bu milletin tepkisinin ardından kendisine vazife çıkartan Sayın Başbakan, ''Güven bunalımı doğdu. Avrupa'dan gelecek PKK'lı grubun gelişi ertelenmiştir.”  demiştir. Bu ülkeyi yönetenlerin, en az bu ülkenin insanları kadar milli konularda duyarlı olmaları ve milletin müşterek frekanslarının farkında olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde millet ile rabıtası olmayan açılımlar, millet tarafından makbul ve mübarek sayılmayacaktır ve yaklaşan seçimlerde bedeli en ağır şekilde ödettirilecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar