1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Ucube yasa' sözü verdi!
'Ucube yasa' sözü verdi!

'Ucube yasa' sözü verdi!

Kılıçdaroğlu: Ne kadar ucube yasa varsa hepsini değiştirmeye söz veriyorum.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "12 Eylül ürünü olan AKP'yi alaşağı etmek için gücümü sizden alacağım.12 Eylülürünü bütün yasaları, yüzde 10 barajı, YÖK gibi ne kadar ucube yasa varsa hepsini, halkın çıkarları için değiştirmeye söz veriyorum." dedi.

Sancaktepe ilçesinin Sarıgazi Meydanı'nda seçim otobüsü üzerinden halka hitap eden Kılıçdaroğlu, vatandaşlara bir sözü ve bir ahdi olduğunu aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''12 Eylül ürünü olan AKP'yi alaşağı etmek için gücümü sizden alacağım. 12 Eylül ürünü bütün yasaları, yüzde 10 barajı, YÖK gibi ne kadar ucube yasa varsa hepsini, halkın çıkarları için değiştirmeye söz veriyorum. AKP, aldatanlar ve kandıranlar partisidir. Anayasa değişikliğinde, 12 Eylül darbecilerinden hesap sorulacaktı, soruldu mu? Onun için bunlar halkı aldatıyorlar, kandırıyorlar. Bunların maskesini indirmek için size sözüm var. İndireceğim maskelerini bunların."

İşsizlik sorununa da işaret edenCHPGenel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Afişlerine koymuşlar, 2023. '2023'te işsizliği çözeceğiz' diyorlar. Sen iktidardayken işsizliği çözemezsen 2023'e kadar zaten senin ömrün kalmayacak. İşsizlik sorununu çözmeye kararlıyız. Taşeron işçilikle değil, herkesin örgütlendiği, herkesin sendikal haklara sahip olduğu örgütlü bir toplum için herkese iş, herkese aş, bizim temel amacımız budur. Bu amacı sizin için gerçekleştireceğiz. Biz bunu söylerken başka bir şey daha söylüyoruz. Diyoruz ki, rantın iktidarını yıkacağız, halkın iktidarını kuracağız. Haramileri al aşağıya edeceğiz. Halkın çıkarlarını savunacağız. Amacımız, hedefimiz bu."

Kılıçdaroğlu, ''Telefonumu dinleme sevgilimle konuşuyorum Recep'' dövizine dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Bu hükümet, telekulak hükümeti. Vatandaşın derdini dinlemek içincep telefonudinler. Onun için derdinizi cep telefonuyla anlatın. Sokaklarda, caddelerde anlatırsanız bunlar dinlemezler. Bütün kirli işlerden nasip arayan bir anlayışları var bunların. Onun için halkın iktidarında özgürlük de, demokrasi de olacak. İsteyen yürüyüşünü yapabilecek, isteyen özgürce düşüncelerini ifade edebilecek. Halkın iktidarında üniversiteler de konuşacak. Onlar da özgürce düşüncelerini açıklayacaklar."


CİHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.