1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. TURNİKE SİSTEMİ
TURNİKE SİSTEMİ

TURNİKE SİSTEMİ

TURNİKE SİSTEMİ

A+A-

Turnike sistemi geçiş kontrol sistemleri arasında en önemlilerinden birisidir. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada kullanılmak istenen ve orası için uygun olan güvenlik sistemi ile ilgilidir. Turnike sistemi farklı modellerde turnike sistemi bulunmaktadırlar. Turnike sistemi ile firmalara giriş-çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, tuvaletler, emniyet gibi birçok yer kontrol altında tutulabilmektedir. Avmlerden metrolara birçok alanda turnike sistemi karşımıza çıkmaktadır. Nüfusun fazla olmasından dolayı insan takibi zorlaştığından turnike sistemi kapalı ve toplu kullanım alanlarında çoğalmaktadır.

Turnike sistemleri paslanmaz çelikten yapıldığı için gayet dayanıklı bir üründür. Bundan dolayı açık alanlarda kullanımı için herhangi bir sakınca olmamaktadır. Turnike sistemi fiyatı üzerine monte edilecek cihazlara koruma kutuları yaptırılıp, su ve dış ortamdan korutulabilmektedir. Çoğu güvenlik amacı ile kurulsa bile aslında sadece güvenlik hizmeti vermemektedir. Personel takibi gibi işlerde de kullanılmaktadır. Turnike sistemi üzerine monte edilen cihazların network ve comport bağlantılı özellikleri bulunduğundan sebep, bilgisayar üzerine kurulan bir takip programı sayesinde personellerin hangi saatler arasında neler yaptığı öğrenilebilmektedir.

Birçok firma turnike sistemini yıllardır kullanmaktadır. Büyük firmalar da güvenlik ve takip için vazgeçilmez bir imkândır. Turnike sistemi fiyatları ücreti çok yüksek olmadığı için kullanım alanı hızlıca artmaktadır ve okul yemekhaneleri ve hastanelerde de sık sık karşımıza çıkmaktadır. Japonya turnike sistemlerinde önde gelen bir ülke olarak turnike sisteminden elektrik enerjisi üretmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.