1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ''Türkiye'yi karanlık günler bekliyor''
''Türkiye'yi karanlık günler bekliyor''

''Türkiye'yi karanlık günler bekliyor''

"Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Bugün tek kavga olmalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kavgası. Bunun içinde şahıs, kişi, kurum, cemaat, kimsenin kavgası olamaz".

A+A-

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz süreciyle birlikte Türkiye'nin karanlığa doğru gittiğini belirterek, "Türkiye bir karanlığa doğru gidiyordu. Bu karanlıkta devletin rejimiyle oynamak üzere devletin içindeki kavgalardı. Bugün Türkiye çok büyük bir badire atlattı. Aydınlığa çıkamazsak, kimse söyleyemiyor ben söyleyeyim yine. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Bugün tek kavga olmalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kavgası. Bunun içinde şahıs, kişi, kurum, cemaat, kimsenin kavgası olamaz" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bazı yöneticilerle birlikte Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen 'Hedef 1 Milyon üye' projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan ve çok sayıda taraftarında katıldığı gecede bayan basketbol takımı oyunları da yer aldı. 3 Temmuz sürecine değinen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "1 milyon üye deyince herkes bir garip geliyor. Neden 1 milyon üye diye? 3 Temmuz'da yaşadığımız olaydan beri bizi, bugün 1 milyon üyeyle 2008'lerdeki düşüncemizin doğru olduğunu gösteriyor. Hep son zamanlarda şunu söylüyoruz; Son kale Fenerbahçe. Çünkü Türkiye'de son yıllarda memleket elden gidiyor, tapeler hikaye dediğim zaman, 14 Şubat 2012 idi. O zamana kadar Türkiye'nin nereye gittiği yönünde kimse bir beyanda bulunmuyordu. Ama Türkiye bir karanlığa doğru gidiyordu. Bu karanlıkta devletin rejimiyle oynamak üzere kurumlar içindeki kavgalardı. Bugün Türkiye çok büyük bir badire atlattı. Eğer aydınlığa çıkamazsak, kimse söyleyemiyor ben söyleyeyim yine. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Bugün tek kavga olmalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kavgası. Bunun içinde şahıs, kişi, kurum, cemaat, kimsenin kavgası olamaz. Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetinde böyle bir şey olamaz, olmamalı da. Bizler Fenerbahçeliler olarak, bizler Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz, ve laikiz. Bu 3 temel üzerine kurulacak her türlü olayı destekleriz. Bunun dışında olacak her türlü olaya da karşı çıkarız" dedi.

"Bir dönem daha başkanım"

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'nı bir dönem sonra bırakacağını açıklayarak sözlerini söyle sürdürdü: "İlk defa Fenerbahçe kendi taraftarına dayanmış bir şekilde seçimlerini yapacak bu seçimlerde kendini idare edecek olan insanları seçecektir. Bunun yanında da ekonomik olarak güçlenerek Fenerbahçe'nin borçları sıfırlanacaktır. Bugün sıkıntılarını çekmiş olduğumuz amatör şubedeki gelişimi daha da ileri götüreceğiz. Bunun için her yeri geziyoruz ve her yerde söylüyoruz. Edirne'ye daha sık geleceğiz ve sporcularımızı getireceğiz. Tek isteğimiz Edirne'de Fenerbahçe'ye gönül verenlerin açmış olduğumuz projelere sizlerin üye olmasıdır. Sahip çıkmanızı bekliyoruz. Bundan birkaç gün önce bir toplantıda da söyledim. Artık ben bir dönem daha başkanlık yapacağım ondan sonra yapmayacağım. Bu kulübe sahip çıkın. Bu son kaleyi kimseye teslim etmeyin. Kulübünüze muhakkak üye olun." 

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Fenerbahçeli olduğunu ifade ederek, kentte planlanan spor tesisi için her türlü desteği vereceğini söyledi. Gürkan, "Ben CHP'li olduğum için Atatürkçü değilim, Fenerbahçeli olduğum içinde Atatürkçü değilim. Ben Atatürkçüyüm, CHP'li ve Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe Edirne'ye bir tesis kazandırmak istiyor. Bizde Edirne Belediyesi ve halkı olarak tabii ki bu güzide kulübümüze destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Yeni üye kabulünün yapıldığı gece, tanıtımların ve konuşmaların ardından sona erdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'a üzerine 'Recep Gürkan' yazılı 22 numaralı Fenerbahçe forması hediye derken, Gürkan ise karşılığında Edirnekari tablosu hediye etti.

 
 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.