1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Türkiye'de analiz haber siteleri
Türkiye'de analiz haber siteleri

Türkiye'de analiz haber siteleri

Haber yorum analiz sitesi Turk Analiz 'düşüncenin özgürlük meydanı' sloganı ile yola çıktı.

A+A-

Düşünmek ilerlemenin en önemli yoludur. Hatta en kısa yoludur da denilebilir. Düşünmeyen insanların, toplumların keşifler, icatlar yapması mümkün değildir. 

Elde edilen kazanımların arka planında mutlaka beyinlerini zorlarcasına düşünen insanların varlığını hepimiz biliriz. Bu konuda herhangi bir alanı başka alanlardan ayırmak mümkün değildir. Fen bilimlerinden sosyal bilimlere, fizikten felsefeye, sinemadan teknolojiye her başarının arkasında mutlaka günlerce üzerinde düşünmüş beyinler vardır.yapamayan toplumların yerinde saydığını saymakta zorlanmayacağımız kesindir. Petrol zengini krallarının karınlarını doyurmuş olmasından dolayı her dediğini yapmayı görev bilen toplumlar 2015 yılında olmadık şeyleri tartışmaktadır. 

Duyduklarmızı, gördüklerimizi düşünmek, analiz etmek zorundayız. Türk toplumu olarak gelişimimizin en önemli şartının düşünmek, analiz etmek, yorumlamak olduğu kanaatindeyiz.

Düşünce kuruluşlarının açıkladıkları görüşlerin dünya genelinde etkilerini dikkate alırsak, düşünmenin bir kez daha önemini anlamış oluruz. 

 

Turk Analiz haber sitesi bu doğrultu da önemli bir görevi yerine getirmeyi görev bilmiş geleceği şekillendirecek bireylere siyaset, eğitim, kişisel gelişim, yönetim, ekonomi, dünya konularında analiz haber yorum yayınları ile bu alanda kendinden söz ettireceğe benziyor. 

Dünya ve Türkiye gündemini derinlemesine anlamak isteyenler için TURK ANALİZ (turkanaliz.org) yayında.

Siyaset, Ekonomi, Eğitim, Yönetim, Kültür, Edebiyat, Sanat ve daha bir çok başlıkta analiz haber ve yazılarının yer alacağı turkanaliz.org DÜŞÜNCENİN ÖZGÜRLÜK MEYDANI sloganı ile tüm düşüncelerin özgürce ifade edilebileceği bir alan olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.