1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. TURİSTE KAZIK, ÜLKEMİZE YAZIK!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

TURİSTE KAZIK, ÜLKEMİZE YAZIK!!

A+A-

  Turizm Haftası, 15 - 22 Nisan tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanmaya başladı. Dün akşam, bir grup öğrenci ile birkaç saat geçirdim.Lise ve ortaokul öğrencileri, sabah katıldıkları törenden bahsederken, akıllarında kalan sadece sıcakta ayakta beklemeleri ve halk dansları topluluğunun kıyafetleri idi. Kurum ve kuruluşlar üzerine düşen görevleri yaparken halkı da doğru olarak bilinçlendirmeli, laf olsun , kalabalık dursun diye alanları doldurmamalı, asıl olan hedefe ulaşmaksa törenden önce gereken açıklamayı yapmalı diye düşünüyorum..Turizm Haftası kutlamalarıyla ülkemizde turizm bilincinin gelişmesi ve paylaşılması, iç turizmin canlanması ve halkın turizm hareketliliğine destek vermesi amaçlanıyor fakat ne kadar sonuç alınabiliyor? Ülkemizde üretilmeyen ilaç, makine; gereksinme duyduğumuz petrol ve benzeri mallar yabancı ülkelerden alınır. Bunların satın alınabilmesi için dövize gereksinmemiz vardır. Dövizi ürünlerimizin ve ürettiğimiz malların dış ülkelere satışından ya da turizmden sağlarız. Görülüyor ki ülkemizin kalkınmasında turizmin çok önemli bir yeri vardır. Mersin, Akdeniz boyunca uzanan ,sonu gelmeyen temiz kumsalları,portakal ve limon bahçeleri ile bir çok tarihi eserin bulunduğu,Türkiye"de kendi kendine yetebilen sayılı şehirden birisidir. Dünyada üç farklı dine mensup insanların mezarlarının yan yana olduğu başka bir şehir yoktur. Türkiye"nin en büyük gökdeleni, Cumhuriyet tarihinin en büyük 2. camisi ve Hristiyan dünyasının önemli merkezlerinin de bulunduğu Mersin üç  büyük şehirden sonra Devlet Opera ve Balesinin bulunduğu tek şehrimizdir. Topraklarının %49,5 "i orman olan Mersin tertemiz havası,çağdaş alışveriş merkezleri ile umutla bakması gereken bir kent..Sadece Mersin değil, ülkemizin her köşesi tarihi eser kaynıyor.Aslına bakarsanız, o kadar kaynıyor ki, biraz daha işin teferruatına inilse inşaat yapmak için izin alınamaz bile..Nereyi kazsanız tarih fışkırır bu topraklardan

  TURİST BALDAN TATLIDIR!!!!

“Ülkemize turist gelmesini istiyorsak, onlara karşı güler yüzlü, iyiliksever, temiz, hoşgörülü olmalıyız. Turistler konuklarımız sayılır. Konuklarımızı rahat ettirmek için her çabayı göstermeliyiz.” Derken, Sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile birlikte 8 Mart 2008'de Milano'dan barış mesajı vermek için gelinlikle yola çıkan İtalyan sanatçı Pippa Bacca ,Balkan ülkeleri ve Türkiye üzerinden karayoluyla otostop yaparak Tel Aviv'e ulaşmayı hedefliyordu. 19 Mart'ta İstanbul'da birbirlerinden ayrılan iki sanatçı, farklı güzergahları takip ederek Beyrut'ta yeniden buluşmayı planlamıştı. Ancak Bacca, 31 Mart'ta İstanbul'dan İtalya'daki erkek arkadaşına SMS atmasının ardından kaybolmuştu. Bacca en son Gebze'de otostop yaparken görülmüştü. Türkiye üzerinden Telaviv'e gitmek için gelinliğiyle otostop yaparken Gebze'de kaybolan İtalyan performans sanatçısı Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun öldürüldüğü ortaya çıktı.
'Pippa Bacca' ismiyle tanınan 33 yaşındaki Milanolu sanatçı Marineo'nun cesedi, Gebze'nin Tavşanlı Köyü Sarıbayır mevkisindeki ormanlık alanda bulundu. Pippa Bacca'nın tecavüze uğradıktan sonra öldürüldüğü, üzerindeki gelinliklerin de farklı yerlere atıldığı belirlendi.

Ne demeli şimdi ha..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.