1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Trafik Kazası ve İş Kazası Avukatları
Trafik Kazası ve İş Kazası Avukatları

Trafik Kazası ve İş Kazası Avukatları

En iyi avukatlar tabiri halkımız tarafından üretilmiş bir tabir olup bu tabirin doğru olduğu söylenemez.

A+A-

En iyi avukatlar tabiri halkımız tarafından üretilmiş bir tabir olup bu tabirin doğru olduğu söylenemez. En iyi avukatlar denince herkes subjektif görüşünü dile getirir. Müvekkil, Kimi zaman kişilik olarak sevdiği avukatı en iyi avukat olarak tabir eder, kimi zaman ise vekalet ücretini yüksek almayan avukatları en iyi olarak tabir etmektedir.

Bize göre en iyi avukatlar makul ölçüde masrafla davayı kazanan, kazanamasa bile en azından hatasız olarak müvekkilinin haklarını savunan kişidir en iyi avukatlar denince akla ilk olarak üstlendiği görevi dikkatli ve özenli bir şekilde ifa etmeye çalışan avukatlar gelir. Bu avukatlar mesleğin saygınlığını en üst düzeyde tutmaya gayret gösterirler. Örneğin trafik kazası geçirmiş ve yaralanmış olan bir müvekkilin haklarını ivedi bir şekilde korumaya çalışırken aynı zamanda dikkatli ve özenli davranmak büyük önem arz eder.

Trafik kazası avukatları olarak öncelikle trafik kazasında kusur durumunun tespiti sağlanmalıdır. Bu amaçla kaza tespit tutanağı bilgi ve görgüye sahip kaza tanıklarının da beyanları alınarak düzenlenmelidir. Ayrıca mağdurun tedavisine başlanması sağlanarak fiziki ve ruhsal açıdan vücut bütünlüğünde oluşmuş bulunan yaralanmanın boyutu tespit edilmelidir. Hatta trafik kazası avukatlarının, maluliyet oluşmuşsa maluliyet derecesinin tespiti için talepte bulunması zaruridir.

iş kazası avukatları olarak iş kazasının tespitini sağlamak gerekir. SGK'ya işverence iş kazasının oluşumundan itibaren bir ay içerisinde bildirimde bulunulmalıdır. İş kazası avukatları olarak tavsiyemiz, şayet işveren bu yükümlülüğünü yerine getirmez ise işçi tarafından Alo 170 SGK danışma hattına bildirim yapılmalıdır. Ayrıca yine iş kazasının kaza tespit tutanağında mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. İş kazası avukatlarının ilerleyen süreçte iş kazası açısından somut delillerle (kaza tespit tutanağı ve iş kazası bildirimi) tazminat davasını kazanacağı unutulmamalıdır.

Kaynak: http://www.yilmazyalcin.av.tr/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.