1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. TOPLU İĞNE…
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

TOPLU İĞNE…

A+A-

Yıllar yılı tırlar dolusu velev ki insani amaçlarla Halep’te, Hama’da ve Humus’ta bulunan isyancı muhaliflere çok çeşitli malzemeler gönderdiniz ve bu surette bile umduğunuz barışta bir karış mesafe alamazken, şimdi o yerlere bir tek toplu iğne bile sokamamak sizin dış politikanızın şaheser bir neticesidir. Şimdi siz hala Ortadoğu’da barış ve kardeşlik ruhundan bahsediyorsunuz. Moskof’u alnınızdaki kâkülünüz kadar kafanıza yaklaştırdıktan sonra mı yapabileceksiniz bütün bunları?

 

 

 

Ve siz şimdi esas suçlunun 1 Mart tezkeresine müsaade vermeyen AKP’li eski vekillerin olduğundan dem vuruyorsunuz. Tezkere kabul edilseydi ne olacakmış? Asker şimdi Irak’ta ve Suriye’de olacakmış. Güldürmeyin âlemi!

 

 

 

1 Mart Tezkeresi'ni kendi meclisinizden alacaktınız ve girecektiniz öyle mi? Peki 100 yıl öncesinde dünyanın kabulünden geçmiş bir tezkere ile sana verilen Süleyman Şah Türbesi’ndeki askerlerini geri çeken kimdi? Kendi toprağımızı türbe duvarlarıyla birlikte yok edip geri dönen kimdi?

 

 

 

Süleyman Şah ve türbesini korumak için 50 bin askerimizi oraya gönderip gerçek koridoru oluşturma imkânları avuçlarınızın içindeyken, bir gece vakti pılısını pırtısını toplayıp vatan toprağını viran bırakan sizin dış siyaset iradeniz değil miydi? Bize tezkereden ve tezkereye muhalefet edenlerin iradesinden bahsetmeyin. 

Önceki ve Sonraki Yazılar