1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. TEZGAHIN ÖNÜNÜ AÇIN LÜTFEN..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

TEZGAHIN ÖNÜNÜ AÇIN LÜTFEN..

A+A-

TEZGAHIN ÖNÜNÜ AÇIN LÜTFEN..

Bir aile,yıllarca emek verip, okutup,meslek sahibi olan evladı ile “benim çocuğum makam sahibi, vali, bakan, genel müdür oldu diye övünülebilir” Hakkıdır da dediğinizi duyar gibiyim.Fakat ,ne yazık ki makam sahibi olanlar , düzen zalim ve kötü ise , ya adaletle hükmedemeyecek ya da zulmedenlere âlet olacaktır.Bunun başka çaresi yoktur çünkü aksi halde o makamda duramazlar.

 Nitekim, adaletle hükmetmek isteyenler zulme âlet olmadıkları için hep gitmişlerdir ya da  gönderilmişlerdir. İktidar sahipleri iktidarlarını zulüm için kullandıklarında ise malum olduğu üzere herkes onların düşmanı olacaktır.  Ülkede makam sahibi olanların çoğunun  işinin ehli olmadığını milletimiz zaten fazlasıyla biliyor.Yapması gerekeni de biliyor.

“İktidar sahipleri,şahsî menfaatlerini,müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler.İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen,Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Türkiye üzerine oynanan oyunlar..Çirkin oyunlar.. Bizler yazmaktan bıktık fakat , onlar da tezgâhlamaktan bıkmadılar.Bu da gösteriyor ki daha çok yazı yazacağız böyle.. Son günlerde etrafımızı saran tezgahların haddi hesabı yok.

Terör örgütüne silah bırakma veya bıraktırma tezgâhı ile başlayalım. Otuz yıldır süren terör eylemlerinde yüzlerce karakol, bölük, tabur hatta tugay çapında askeri birlikler saldırıya uğramıştır, binlerce vatan evladı nöbet yerinde şehit olmuştur.

Terör cinayetlerinin nerdeyse tamamı faili meçhuldür ama bu cinayetleri aydınlatmak için ortaya konulan bir plan ve program, bir strateji de yoktur. Bu önemli eksiklik; zaten sonucu olmayan adli soruşturmaları, tıpkı terörle mücadelemiz gibi, bir trajediye dönüştürmektedir.Tezgahlara konu başlıkları olarak bir göz atalım,
Türkiye’yi Kıbrıs konusunda kandırma tezgâhı, AB’ye giriş tezgâhı Müslümanlık tezgâhı, Atatürk Cumhuriyeti ve Atatürkçülüğü karalama tezgâhı, Türkiye’de, halkın milliyetçilik duygularını yıkma tezgâhı..

Türkiye’de siyaset mekanizması her zaman doğru işlememektedir. Yapılması gerekenler bir takım siyasi hesaplar yüzünden yapılmamakta, atılması gereken adımlar da yeri ve zamanı geldiğinde atılmamaktadır.Şimdi tüm bu oyunlarda dikkat çekici ortak nokta; içteki bu tezgâhların işbirlikçilerinin aynı kişi ve kurumlar olması. Bu gruplar büyük çabayla devletin tüm kurumlarına nüfuz etmeye çalışırlarken, bu kurumlara yakışmadıkları,hatta sırıttıkları gün gibi ortadadır, Eğretidir.Ne yapsa doğrulmaz.Ümidimiz odur ki, bu gibilerin bulundukları yerlere gerçekten işinin ehli, ahlaklı yöneticiler gelebilsin…

Eh, ne demiş şair”          Ümit fakirin ekmeği”..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.