1. YAZARLAR

  2. Yüksel COŞKUN

  3. TC. Vatandaşı Olmanın Tarihi Sorumluluğu‏
Yüksel COŞKUN

Yüksel COŞKUN

Yazarın Tüm Yazıları >

TC. Vatandaşı Olmanın Tarihi Sorumluluğu‏

A+A-

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLMANIN TARİ SORUMLULUĞU

Türkiye Cumhuriyeti’nin saygıdeğer yurttaşları,

12 Haziran seçimleri Türkiye’nin geleceğine artı veya eksi kazandıracak çok önemli bir seçimdir.

Bu seçimin ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak her bir yurttaşın bu seçimde oyunu kullanırken kurtuluş savaşı öncesi yıllarını hatırlaması gerekir.

Emperyalist güçler ile dost gözüken düşman ülkelerin bu topraklar üzerinde gözü olduğunu hiçbir zaman unutmadan ve vereceği oyun kendi çocuklarının ve torunlarının geleceğini oylamak olduğunu bilerek kullanmalıdır.

Türkiye’nin yüzölçümü 814.578 kilometre karedir.

Bu topraklar üzerinde yaşayan bizler Türk’ü, Kürdü, Alevisi, Sunisi, Lazı, Çerkezi, Hstiyanı, Musevisi ilellardır sevgi, barış ve kardeşçe iç içe yaşamaktayız.

Kardeşçe ve sevgiyle birlikte yaşamamız ülkemiz üzerinde gözü olan dost gözüken düşman ülkeler ile emperyalist güçlerin işine hiç gelmediği gibi bundan sonrada gelmeyecektir.

Bunun içinde, ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünden sonra yıllardır Türk halkını birbirine düşürmek için her türlü senaryolar uygulamaya konulmuş fakat başarılı olamamışlardır.

Çünkü onların bu oyununa destek olacak kardeşi kardeşe düşürecek yönetimler hiçbir zaman ülkenin başına gelmemiş ve onların senaryolarına piyonluk görevi yapmamıştır.

Fakat son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan oyunlardan en önemlisi Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarını düşürecek onları pasifleştirecek senaryolar hazırlanmasıdır.

Çünkü bu cennet vatanın en büyük savunucusu Türk Silahlı Kuvvetleri, dost ülkeler için güven düşman ülkeler için korkulu bir rüyadır.

Bunu bilen emperyalist güçler ile dost gözüken düşman ülkeler ülkenin en güvenilir kurumu olan Türk Silahlı Kuvvetlerini halkın gözünden düşürüp onları pasifleştirmek istemektedirler.

Bunun içinde son yıllarda aslı astarı olmayan senaryolar yazıp uygulamaya koydular.

Ve maalesef ki gününü düşünen bazı satılmış kalemler de buna çanak tutarak onların oyununa piyonluk görevi yaptılar.

Fakat emperyalist güçlerin de, onların içerideki satılmış yandaşlarının da bilemediği bir gerçek vardı.

Bu da; dünya devletleri tarafından yüz yılın lideri olarak seçilen ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ten gerekli eğitimi ve terbiyeyi almış ülke üzerine bu oyunların oynanacağını bilen bir Türk Silahlı Kuvvetlerinin olmasıydı.

İşte bizler bu oyunların ve senaryoların ülke üzerine bir oyun olduğunu bilerek ve yazılanlara, çizilenlere itibar edip aldanmayarak ülke bütünlüğümüze oy kullanmalıyız.

İşte size; Açık ya da dolaylı olarak emperyalizmin başlıca silahı ve yoruma gerek olmayan bir raporu

Kaynak; Turgut ÖZAKMAN ustanın 1881-1938 Atatürk, Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet Kronolojisindel 1999 sayfa 93’de Bilgi Yayınevi

25 Aralık 1919 tarihli İngiliz Yüksek Komiserliği Baştercümanı A.Ryan’ın raporu;

“Amacımız bölmek ve hükmetmek olmalıdır”.

Biz, gerçek ideali dinmiş gibi davranacak çıkarcı bir grubu idareci olarak takdim etmeye çalışacağız.

Kimsenin şahsi çıkarı, Türkiye’nin çıkarının önünde olamaz ve olmamalıdır.

Bu yüzden çevremizdeki herkesi sandığa götürmeli, oy kullandırmalıyız.

Oylarımızı bölünmesini engellemeli ve sandıklarımıza da sahip çıkmalıyız.

Bu ülkenin kolay kazanılmadığını, farklı dil, din ve ırka mensup yurttaşlarımızla, bizi bölmek isteyenlere inat iç içe ilelebet Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayacağımızı bilerek oylarımızı kullanmalıyız.

12 Haziran Seçiminin ülkemizin hayrına olması dileği ile saygılarımla,

Yüksel COŞKUN

Önceki ve Sonraki Yazılar