1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. SON PİŞMANLIK
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

SON PİŞMANLIK

A+A-

Vatandaş pişman , vatandaş bin pişman.

Kimse umduğunu bulamadı.Tabiri caizse hem şiş yandı hem de kebap..

AKP" ye oy veren ellerim kırılsaydı da veremez olsaydım diyenleri bile duydum.İnanın AKP " ye yakın zihniyette olanlar bile uygulamalardan memnun değil..Nasıl olsunlar, zihniyet yakın ama cepleri bu zihniyetin nimetlerinden faydalanamıyor. Maaş geldiği gibi gidiyor..Para buz gibi eriyor.Geçim gittikçe zorlaşıyor. Kuruş hesaplama devri başladı.Geçimsizlik diz boyu.Milletin sırtı pek , karnı tok.. Tok açın halinden anlmaz, bal tutan parmağını yalar..

Adamlar, ikinci seçimden sonra halkın iradesi deyip deyip yaptıkları  yanlış uygulamaları halkın iradesine bağlayarak, yine halkı perişan hallere getirdiklerini nasıl göremiyorlar..

Son günlerin popüler konularından..AKP'ye açılan kapatma davasında sona gelindi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından AK Parti hakkında açılan kapatma davasında raportör beklenen raporu hazırladı.
Raporun 16 Temmuz Çarşamba günü (sanırım bu gün  ) Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. İçeriği henüz netleşmeyen raporun mahkemeye sunulmasından sonra rapor mahkeme üyelerine dağıtılacak. Başkan Haşim Kılıç'ın belirleyeceği bir günde de dava esastan görüşülerek karara bağlanacak.

Ertuğrul Özkök köşesine Guardian'ın yazısını taşımış.Gazete hakkında küçük bir ön bilgi..The Guardian, Guardian Media Group bünyesindeki bir İngiliz gazetesidir. Yapılan anketlere göre politik açıdan özellikle sol kanada yakın okurlarca takip edilen gazetedeki makalelerin çoğunluğunun liberal ile sol kanat arası değişen politik bakış açılarını taşıdığı öne sürülür.Ciddi bir gazetedir. Gazetenin Guardian Unlimited isimli web sitesi de birçok ödül kazanmıştır ve büyük ziyaretçi sayılarına sahiptir.

"(...) Guardian, Türkiye"nin durumunu şöyle özetliyor:

"Kapatma davası demokrasinin ruhuna aykırı, ancak AKP de sütten çıkmış ak kaşık değil." Erdoğan ,hükümet etmeye başlamasından itibaren gücünü kayırmacılık yönünde kullandı ve AKP yanlısı, dinsel bakımdan muhafazakár geçmişe sahip insanların bakanlıklarla devlet dairelerine akını giderek büyüdü." Bunu yapanlar için de ağır bir ifade kullanılmış: "İstilacılar..." "Bakanlıkları tekeline alma girişimi, hele AKP"nin gerçek niyetinin Türkiye"yi yavaş yavaş İslamileştirmek olduğu yönündeki kuşkular göz önüne alındığında, hiç de akılcı değildi. Cumhurbaşkanlığı meselesi de, türban konusu da kuşkusuz başka zamana bırakılabilirdi."

Aynen öyle..Acele ettiler acele..Niye sırtlarında yumurta küfesi mi vardı?

Fakat,hükümet seçimlerde seçmenine bazı sözler vererek iktidar oldu diyenler  var..

Tek başına iktidar olmuş hükümetin verdiği sözleri yerine getirmesi gerekiyordu diyenlerde..Hükümet  verdiği sözleri yerine getirmeye  çalıştı diyenler de var tabii ki.. Olacaktır da..Fakat yapılan  ekonomik uygulamaların halka yansımadığını görenler bin pişman..Gerçekte seçim sisteminde yanlışlar var..Adamlar seçilmek istiyorum diyor, halk  gidip kötünün iyisini seçmeye çalışıyor.Allah aşkına söyler misiniz, hanginiz içinize sine sine sandık başına gittiniz?Biri diğerinin aynı , adam mı var diyerek gidilen ve oy verilen sandıklardan çıka çıka  halkın iradesi çıkıyor o da nasılsa özürlü çıkıyor.Sorun bakalım, halk bunu mu istiyor? İşlerine geleni referandum yapalım diyorlar..Gelmeyeni ise sormuyorlar bile..Sorun bakalım halk halinden memnun mu? Getire getire yine sorun getirdiniz? Bunun faturasını yine halk çekecek.Hani türban meselesi..ne oldu da günlerdir kimse bahsetmiyor? Aslında eğer Başbakan türban meselesini sadece kişisel özgürlülerin yaşanması gerektiği konusunda açıklık getirseydi, iş buraya gelir miydi?Ya kapanacak ya hazine yardımı kesilecek..Ya da seçim yasağı gelecek..Hani AB yasaları son günlerde ondan da ses yok..

Ergenokon var şimdi gündemin sıcak konusu bu...84 kişi suçlanıyor.2455 sayfa 441 klasör..Böyle dönemler zor atlatır zor..Allah millete bir kat daha sabır versin..Saldırılar, bombalar, intiharlar..Başka ülkelerde emsalleri var.Umarım biz kolay atlatırız..Son pişmanlık fayda etmez..Sanırım söylememize gerek yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum