1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. SİZE DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN?
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

SİZE DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN?

A+A-

1000 sedye, milyonlarca çarşaf sana feda olsun yiğidim…

Kahırlıydık, üzgündük, ağlama halindeydik. Bütün bunların üstüne utanmayı hatırlattın, utandırdın tüm Türkiye’yi yiğidim. Sen çizmelerinin sedyeyi ve çarşafı kirleteceğinin endişesini taşıdın o pak yüreğinle. Sana bu sözleri söylettiren cihanşümul masumiyetin bizlerin yüreğini burktu ve bizleri hizaya getirdi yiğidim.

 

Sen devletinin sedyesine ve çarşafına kömür karası karıştığı için kirlenmesin diye çizme tozlarını bile değdirmemek istedin yiğidim. Sen ölüm sedyesinde bile milletin malına ve nesillerin varlığına zerre zarar gelmesin istedin yiğidim.

 

Sen kömür karasına bulanmış çehrenle dün Soma’da naifliğin, nazeninliğin, nezaketin, namus ve vicdanın kömürden heykelini çizdin milletin vicdan tuvalinde.

 

Sen alın terinle, çizmelerinin çamurlarıyla ve sudan berrak temiz ve masum hissiyatınla dün Soma’da bayraklaştın yiğidim. Şimdi senin saflığında olan yüzlerce arkadaşının toprağın kara koynu ile kucaklaşması için Soma’da yüzlerce mezar eşiliyor. Söyler misin yiğidim! Size dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

Önceki ve Sonraki Yazılar