1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sevilay Yükselir: 'Gül ailesi Huber Köşkü'nü lüzumsuz işgal ediyor'
Sevilay Yükselir: 'Gül ailesi Huber Köşkü'nü lüzumsuz işgal ediyor'

Sevilay Yükselir: 'Gül ailesi Huber Köşkü'nü lüzumsuz işgal ediyor'

Sevilay Yükselir: Huber Köşkü'nün bütün giderleri bizlerin ödediği vergilerle karşılanıyor.

A+A-

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hala Huber Köşkü’nde ikamet etmesini gündeme getiren Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, “Ne hikmetse elli bin defa gündeme getirilmesi gereken Huber Köşkü'nün hâlâ eski Cumhurbaşkanı tarafından kullanılıyor olması meselesi es geçiliyor. Peki neden? Bunun iki nedeni var: Muhalif basın ve muhalif siyasetçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ters düştüklerine inandıkları için eski Cumhurbaşkanı'nın bu lüzumsuz işgaline göz yumuyor ve pek tabii el altından Sayın Gül'ü koruyup, kolluyor” dedi.

Sevilay Yükselir, “İktidar yanlısı basın ve iktidar mensupları ise ‘Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır’ anlayışından hareketle efendilik, kibarlık yapıp suskun kalmayı tercih ediyor. Valla ben de epeyce sustum ama daha fazlasının abartı olduğuna olan inancımla kaleme almaya karar verdim” ifadelerini kullandı.

Sevilay Yükselir’in Sabah gazetesinin bugünkü (5 Şubat 2015) nüshasında yayımlanan, “Huber Köşkü neden boşaltılmıyor?” başlıklı yazısı şöyle:

‘Huber Köşkü neden boşaltılmıyor?’

Günlerdir gündemimde bu konu ama yazıp yazmama arasında gittim geldim. Çünkü her daim bana ve yazdıklarıma karşı art niyetli olan bazılarının "Sevilay fitne yapıyor" diyeceği hassas bir konu... O nedenle yazmayıp epeyce bir nadasta beklettim. Hani dedim... Olur a yanlış anlaşılırız. Ters köşe oluruz. Bulaşmamayım şimdilik bu mevzuya ama sanırım artık benim açımdan yanlış anlaşılacak bir durum yok! Çünkü üzerinden tamı tamına 6 ay geçti! Ha bugün, ha yarın diye diye aylar devrildi ve maalesef eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Huber Köşkü'nü hâlâ boşaltmadı. Biliyorum ki bu yazı özellikle iktidar mensuplarını rahatsız edecek. Bunun altında bir bit yeniği aranacak. Ama boşuna! Bit mit yok işin içinde. Ben bir yurttaş olarak Huber'in hâlâ Gül ve ailesi tarafından kullanılmasından rahatsızım efendim. Şunu da biliyorum. Eğer Gül yerinde şu anda o köşkü işgal eden isim başka biri ols

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.