1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehir terörü için devlete çağrı!
Şehir terörü için devlete çağrı!

Şehir terörü için devlete çağrı!

Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, Konak Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların önünde eylemlerini sürdüren işçilerin belediye ile ilgilerinin bulunmadığını hatırlattı.

A+A-

CHP ve Konak Belediyesi ile ilgileri olmadıkları halde çalıştıkları kurum yerine Konak Belediyesi’ni hedef haline getiren CHP ve emek düşmanlığı yapan profesyonel eylemcileri kamuoyunun ibretle izlediğini dile getiren Başkan Tartan,”Hemen her gün yaşanan, hiçbir insani ve haklı dayanağı olmayan şehir terörü nedeniyle devleti de göreve çağırıyorum” dedi.
 

Eylemleri yönlendiren ve işçiler adına açıklama yapan kişilerin de Konak Belediyesi ile hiçbir bağı ve bağlantısının bulunmadığına değinen Başkan Tartan ,“Hemen her gün kent içinde terör estiren profesyonel eylemcilerin Konak Belediyesi’nin ihalesi sonrasında çalışma yapan şirket ile de bir ilgileri bulunmamaktadır. Konak Belediyesi’nin hiç alakası olmayan bir konunun merkezi haline getirilmek istenmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Binaları basan, insanları tehdit eden ve tüm bunları kamuoyunun önünde yaklaşık iki aydır sürdüren profesyonel eylemcilere devletin dur deme zamanı geldi” diye konuştu.
 

Belli mihrakların ve bu işten nemalanmak isteyen bazı çevrelerin girişimleriyle 40 kadar işçinin kullanıldığına değinen Başkan Tartan şunları söyledi:
 

“Bu işçiler kullanılıyor, siyasi malzeme yapılıyor. Mevcut ellerinde çalışacakları bir iş varken, son derece uygun koşullarda çalışırken ve yasal düzenlemeler konusunda elimden geleni yapacağımı söylemişken hala bu konuda belli mihraklar ile işbirliği içinde hareket ediliyor. İyi niyetle hareket eden işçilerin bu işi kullanan ve geçmişleri lekeli bazı insanların oyununa geldiklerini düşünüyorum. Ben eylemin başladığı tarihten bugüne kadar evlet adamına yakışır bir ciddiyet ve vakur içinde herhangi bir provokasyona meydan vermemek amacıyla son derece saygın bir şekilde duruyorum. Ama bu saatten sonra artık terör estiren bu şehir terörüne devletin de dur deme zamanı geldi ve geçiyor. Çünkü artık kurum ve kuruluşların yanında insanlar da zarar görmeye başladı. Belediye Başkanı olarak bu uyarıyı yapmak zorundayım. O gariban çocukların sırtından nemalanan geçinen onların sırtından para kazananlar var bunlara karşı dikkat edilsin.”


HABER / Zeynep Genç Alpdoğan
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.