1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. REYHANLI GERÇEĞİ…
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

REYHANLI GERÇEĞİ…

A+A-

 

Kayıplarımız için Allahtan rahmet diliyor, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Bu ve benze saldırılardan Cenabı Allah milletimizi ve insanlığı esirgesin.

Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da ve Suriye’de sıradanlaşmış olan görüntüler, tüm haşmetiyle Reyhanlı’ya da taşındı. Bu kanlı saldırı, AKP hükümetinin özellikle bu köşeden onlarca kez anlattığımız dışpolitikadaki militarist ve yayılmacı politikalarının doğurduğu en çıplak resimlerden birisidir. Bu saldı, yanlış dış politikaların bir ülkeyi nasıl bir bataklığın içine doğru çekebileceğinin kanla coğrafya tuvalimizdeki yansımalarından birisidir. Tarihin derinlerinden gelen medeniyet şiarımızı bu yüzyılda da kullanamadığımız takdirde, bu ve çok daha alçakça saldırılarla yüz yüze kalacağımız bir baskın gerçeğimiz olarak gün yüzüne çıkmıştır.

Tel Aviv''in şımarığı Netanyahu'nun arkasında batı, Haçlılar ve Amerika vardır. Bu Haçlı bloğunun öncelikli husumetleri Suriye iledir. Öncelikli hedefleri ise, Suriye hükümetini yıkmaktır.

 

 

Ancak İngiliz ve derin politikası 3. Dünya savaşını başlatmak anlamındaki Suriye operasyonu için bir akılsız baş aramaktadır. Ben buradayım diyen, ferasetini köreltmiş devletin ve onun Başbakanının şimdi Türkiye’yi yönetiyor olması, tarihin bize biçtiği yeni bir çile elbisesi olsa gerek.

 

 

Bu dikkat isteyen dönemin kontrolüne millet sahip çıkmazsa, korkarız ki, Osmanlının katıldığı son savaş olan Birinci Dünya Savaşından mevcut Türkiye topraklarını kurtarabilmiş milletimiz, İkinci Dünya Savaşında doğru yapıp dışarıda kalmayı başarmış olmasına rağmen 3. Dünya savaşına dörtnala giren ve halkını yok olmaya götüren bir görüntünün merkezinde bulacaktır kendisini. Şimdi halkın devreye girerek, bu gidişata dur demesinin vaktidir.

 

Sayın Başbakanımız Suriye'de mini bebeklerin öldürülmelerine kayıtsız kalamayız, kayıtsız kalırsam, ben Başbakanlıktan giderim demiştir. Elbette kayıtsız kalmayalım. Bu günden geç olmamak üzere muhalefeti desteklemekten vazgeçelim.


Suriye'nin içindeki fitne kazanına  teröristlere destek vererek odun atmayalım. Suriye hükümeti kendi güvenliğini kendisi sağlasın. Bizler Suriye'nin iç işlerine müdahale etmeyelim! İnanınız bir tek bebeğe zarar gelmeyecektir ve yeni Reyhanlılar olmayacaktır. Hadi Sayın başbakanımız! Gurur yapmayınız! Yapınız milletin dediğini. Çünkü milletin %95' i böyle istiyor.

Reyhanlıda patlatılan bombalar İsrail topraklarında yapılmış olsaydı, saldırıdan 20 dakika sonra Şam semalarına bomba alevlerinin aydınlattığı savaşın şamdanları asılır, gece ve gündüz yağan füzelerle hemen hemen Suriye'nin her yanı ateşten sicimlerle örülürdü.

 

 

Yakın Orta doğu ülkelerindeki bir Amerikan temsilciliğinde yapılsaydı bu patlamalar, Akdeniz'e demir atmış devasa Amerikan savaş filolarından 100'lerce savaş yarasaları havalanır, Esat'ın sarayını kumu ayrı, taşı ayrı kalbur eder, elerdi.

 

Bizde bunlar yapılamaz. Çünkü bizim devletimiz bunları yapacak kadar vicdanen rahat değildir. Çünkü Reyhanlılar ve Anadolu halkı hariç, bizim masumiyet noktasında tutulacak yanımız yoktur. Şimdi bizler; kendisi masum, ancak dış politika bataklığında ferasetini yitirmiş bir devletin onuru zedelenmiş vatandaşlarıyız.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar