Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

REFERANDUM

A+A-

REFERANDUM: 

               Takiyye ile beslenen Anayasa Değişikliği Yasa Tasarısı Paketine  “evet” denilmeyeceği kanaatini taşımaktayım. Vesilesi; AKP"yi koruma altına almak olan bir projede bir takım millet menfaatleri olsa da,  bu referandum milletimizin engin öngörüsü ile “hayır” ile neticelenecektir gibi gelmektedir bana. 

               Milletimiz, Büyük Orta Doğu Projesine el veren bir sarkaç anlamındaki bu pakete “evet” derken vicdanen rahatsız olacaktır. Anadolu insanı; ülkemizin birlik ve beraberliğinin bu denli tehlikeye düştüğü bir dönemin üstünü maharetle örtme gayretindeki takiyye sanatkârlarının yarım buçuk sahnelemeye çalıştırdıkları bu referandum tiyatrosuna teveccüh göstermeyerek, yapay gündemlerle gerçek millet gündeminin gündemden düşmesine müsaade etmeyecektir. 

               Avrupa Birliği ülkeleri ve AKP hükümeti, kuzey Kıbrıs"ta yapılan Referandumda “evet” baskısını uygulayarak, Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin milli iradeleri üzerinde geçici irade körlüğüne neden olmuşlardır. Ancak geçen zaman içinde bu yanlıştan dönülerek yeniden millet iradesi hak ettiği noktada tecelli etmiştir. Şimdi yine aynı omuzdaş güçler, aynı baskıyı Anadolu insanı üzerinde tüm kuvvetleri ile deneyeceklerdir. İradelerimizin yeniden yönünü yenileyebilme seçeneğinin hiç olmadığı kadar azalacağı günler beklemektedir hepimizi. Bu sebepledir ki, 12 Eylül 2010 tarihi, basiret ve feraset günümüzdür. Kuzey Kıbrıs"ımızda, yanlıştan dönüş için bir fırsat mümkün olmuştur. Fakat Anavatan için böyle bir şans bile gözükmemektedir. Bu sebepledir ki 12 Eylül 2010 tarihi, akıl tutulmasına düşeceğimiz gün değil, aksine aklımızı başımızda tutacağımız günümüz olmalıdır.  

               Bu yasa paketinin referandumla onaylanması; 12 Eylül mantık ve mayasının ürünü olan bir anti demokratik partinin koruma duvarı olacaktır. Bu yasa paketinin referandumla onaylanması;   hürriyet sarayımızın kapısına kendi ellerimizle yarattığımız bir zorbayı yerleştirmek anlamına gelecektir.  Bu yasa paketinin referandumla onaylanması; ülkemizi iç savaşın eşiğine getirmiş bu iktidara yeniden vize anlamına geleceğinden, milletimizin tüm değerlerini tartışmaya açan ve tüm kesimleri biri birine ötekileştiren bu iktidara yeniden avans vermek anlamına geleceğinden, feraset ve basiret melekelerimize tarihi bir görev düşmektedir. Hoşçakalın.   

Önceki ve Sonraki Yazılar