1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK'nın 'öz savunma' darbesi
PKK'nın 'öz savunma' darbesi

PKK'nın 'öz savunma' darbesi

Kent isyanları çıkarmak için PKK’nın eğitip görevlendirdiği Öz Savunma Birlikleri çökertildi. 12 ilde 70 provokatör yakalandı.

A+A-

12 ilde düzenlenen operasyonlarda PKK'nın yeni silahlı yapılanması "Öz Savunma Birlikleri"ne darbe vuruldu. Öcalan'ın talimatıyla kurulan birliğin militanlan, kenderde isyan çıkanp, yağmalama gibi eylemlerle halkı ayaklandıracaktı.

Güvenlik birimleri, terör örgütü PKK'nın yeni silahlı yapılanması "Öz Savunma Birlikleri"ne yönelikle ilde eşzamanlı operasyon düzenledi. Önceki gün ve dün sabah yapılan operasyonlar, Diyarbakır, İstanbul, Adana, İzmir, Mersin, Van, Muş, Adıyaman, Siirt, İsparta, Batman ve Mardin'de gerçekleştirildi. Operasyonlarda 70 militan gözaltına alındı.

PKK kamplarında eğitim

Güvenlik güçleri, "Öz Savunma Birlikleri"nin (ÖSB) terörist başı Öcalan'ın talimatları doğrultusunda, kentlerde isyan çıkarmak ve kitleleri organize etmek amacıyla oluşturulduğunu ifade ediyor. ÖSB üyelerinin Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarında 3'er ay süreyle istihbarat, sabotaj ve bomba yapımı gibi konularda örgütsel eğitimden geçirildiği ifade ediliyor.

Molotoflu eylem yaptılar

Militanların birbirlerini tanımamaları ve deşifre olmamaları için, eğitim sırasında tüm ÖSB üyelerine maske taktırıl-dığı belirtiliyor. Yağmalama, soygun, molotoflu eylemler başta olmak üzere halkı ayaklandırma faaliyetleri yürüttüğü belirlenen ÖSB'nin şehirlerde güvenlik zafiyeti oluşturmayı amaçladığı ve özellikle terörist cenazelerinde olay çıkardığı kaydediliyor.

Şifreli iletişim yaptılar

Güvenlik güçleri, dağdaki eğitimden sonra halkı isyana kışkırtmak amacıyla şehir merkezlerinde görevlendirilen ÖSB üyelerinin birbirleri ile yüzyüze iletişim kurmadığını, internet üzerinden şifreli haberleştiklerini ortaya çıkardı. ÖSB üyelerinin deşifre olmamaya son derece dikkat ettikleri, günlük yaşantılarını sıradan insanlar olarak sürdürdükleri ve 3'er kişilik gruplar halinde faaliyet gösterdikleri belirlendi.

Polisleri yakalayıp sorgulayın

24 Nisan 2011'de KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan adlı terörist Roj TV'ye yaptığı açıklamada, "Halk üzerinde polis baskısı olduğu, Kürt gençlerin polise karşı örgütlenmeleri gerektiği, her evin bir karakol olduğu ve polisleri yakalayıp oralarda ciddi şekilde sorgulayabilecekleri, bunu yapmadıkları takdirde görevlerini yerine getirmemiş olacakları, operasyonlar karşısında çaresizce durmayarak 'Öz Savunma Gücü'nü göstermeleri gerektiğini" söylemişti.

 

bugun

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.