1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Pazarlama Bilgisi Ve Önemi
Pazarlama Bilgisi Ve Önemi

Pazarlama Bilgisi Ve Önemi

Pazarlama Bilgisi Ve Önemi

A+A-

Sokak ticareti denince insanın aklına kapı kapı dolaşıp ürün satmaya çalışan seyyar satıcılar gelmektedir. Oysa ciddi bir iş olmakla beraber sadece bir sokak işi olmamaktadır. Bu iş, üniversitelerde ders konusu olmuş, iş incelikleri gerektiren, yetenek ve kabiliyet işi olmaktadır.

            Öyle ki alanı günümüzün gelişen teknolojisiyle oldukça genişlemiş ve sosyal medyada kendine yer bulmuştur.  Sosyal medya pazarlama, bir işletmenin veya markanın sürdürülebilirliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. 21.yy tüketici toplumu ve yerinden kalkmaya üşenen yeni nesil çarşıya pazara gitmek yerine, gereksinimlerini internetten karşılamaktadır.

            Bu nedenle de, bu işe bakış açısı oldukça değişmiş olup sosyal medya etkisiyle oldukça kolay hale gelmiştir. Sosyal medya örneği olarak www.pazarlamaturkiye.com verilebilmektedir.

             Bu işin elbet çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de viral pazarlama. Bu tür işin özelliği ağızdan ağza gerçekleşmektedir. Yani buna eski ve bilindik bir yöntem de denebilmektedir. Bu işte etkin teknik her müşterinin ürünü kullanarak bir satıcı konumunda olmasıdır. Üçüncü sınıf tekniklerden daha güçlüdür çünkü tanıdık bir arkadaştan, dosttan, akrabadan gelen onay almış ürün özelliği taşımaktadır.

            Görüldüğü gibi birçok çeşit ve etkili pazarlama yöntemleri bulunmaktadır. Bu iş artık sokakta, tezgahta, ya da öylesine bir şeymiş gibi görünmenin aksine önemli bir yere sahip olmakta ve gelişen değişen teknolojiyle insan hayatına kolaylık sağlamaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.