1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. PATRİOT FÜZELERİ, CEHENNEM YANGINLARINA KÖRÜK OLACAK
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

PATRİOT FÜZELERİ, CEHENNEM YANGINLARINA KÖRÜK OLACAK

A+A-

Gelecekte tarih bu günleri tarif ederken; siyasette ikbal takipçiliğinin ve köşe kapmacılığının revaçta olduğu bir dönemi işaret edecektir şüphesiz. Yandaşçılığın ve yağcılığın sınıfsal bir saadeti bağışladığı bu dönemler; aynı zamanda milli kalitenin dejenerasyon modasına hizmet ederek, ulus devlet figürlerini planlı bir saldırı ile zayıf düşürdüğü bir fetret dönemini de işaret edecektir. İşte böyle bir döneme maruz kalınma tehlikesine karşılık olarak, Anadolu insanının tehlikeler döneminde tezahür edebilen feraset melekesi varlığını ne zaman hissettirecek ve Türkiye’nin ufkunda ansızın parlayabilecek o yol gösteren ahir kozu, bir Süreyya yıldızı olup Anadolu’nun ufkunda ne zaman doğacaktır bilinmez.

Dış politikadaki tevil götürmez yanlışlar hangi başarısızlıkların üzerini örtebilir ki? İçeride her geçen gün bir yenisinin orta yere bırakılıp sakız edildiği millet dinamiklerinin reform söylemleriyle linç edildiği siyasetin bu karanlık günlerinin güneşi ne zaman doğacaktır bilinmez. Wikileaks belgelerinde ehliyet orijinalitelerine sık sık atıf yapılan bu uzaktan kumandalı kumandanın pil yatağının şarjına ne zaman son verilecektir bilinmez.

 

Bugün Türkiye’de, cumhuriyet kazanımlarının her birerinin zaafa sürüklendiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin; devleti ve milleti ile bölünmez bir bütün olduğu dinamiğinin gevşetilip esnetildiği bir süreç yaşanmaktadır


İttifak, diyalog, reform ve açılım adındaki kelimelerin her birerinin birer zehirli mızrak olup medeniyetimizi neredeyse can çekişir hale getirdiği Türkiye siyasetinin bu 10 yıllık fetret devrini kapatıp, tarihten gelen ferasetimizi millet olarak kullanamadığımız takdirde, bu yolun sonunda Türkiye coğrafyası ve Orta doğu, emperyalizmin en dehşet silahlarının denendiği ve milyonlarca Müslüman’ın hunharca katledildiği yeni Hiroşimalara ve Nagazakilere dönüşebilir.


Kumandası Haçlı ittifakının yetkisinde saklı, kerameti kendisinden menkul, sözde kurtarıcı; NATO’nun Füze Kalkanlarının ve Patriot Füzelerinin, bölge insanının cehennem yangınlarına ancak körük olacağını kimse aklından çıkarmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar