1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. EKONOMİ

  4. Paslanmaz Çeliğe Genel Bakış
Paslanmaz Çeliğe Genel Bakış

Paslanmaz Çeliğe Genel Bakış

Paslanmaz Rulo Hakkında Genel Bilgiler

A+A-

Paslanmaz rulo gibi birçok ürünün üretiminde kullanılan paslanmaz çelikler krom içermesi nedeni ile paslanmamaktadır. Paslanmaz çeliklerin paslanmama özelliği için içeriğinde en az % 10 oranında krom bulunması gerekir. Bu oran daha da yükseltilebilir. Örneğin Ferritli çelikler % 15 - 30 arası krom içerirler. Böylece ısıl işleme tabi tutulamaz ve mıknatıslanma özelliğine de sahip olurlar. Krom oranının % 10'un altına düşmesi paslanmaz özelliğinin zayıflaması hatta kaybolması anlamına gelir. Paslanmaz çelik paslanmaz özelliği, içeriğindeki krom oranı ile doğru orantılıdır. Krom, ürünlerin yüzeylerinde ince bir tabaka oluşturur. Bu tabaka gözle görülemeyecek kadar incedir. Kromun oluşturduğu ince tabaka oksijenin çeliğe temasını engeller. Böylece oksijenin temas edemediği çeliğin paslanması imkansız hale gelir. Bu özellik sayesinde paslanmaz çelik ürünler paslanamadığından ürünün kullanım süresi çok uzamaktadır. Bu özelliği paslanmaz çelik tüketicisinin maliyetlerini uzun vadede minimuma indirmekte, kaliteli ürün kullanma konforu yaşatmakta ve bu ürünlerin daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Paslanmaz Rulo Hakkında Genel Bilgiler

Paslanmaz rulo çelikler ısıl işleme karşı tepkilerine ve kimyasal bileşimlerine göre ferritli çelikler, martensitli çelikler ve ostenitli çelikler olarak sınıflandırılmaktadırlar. İleri teknoloji ile bu ürünler 0,40 mm'den 12,00 mm'ye kadar çeşitli kalınlıklarda üretilir.  Ferritli çelikler sertleştirilemez ve % 15 - 30 krom ile % 0,2'den daha az karbon içerirler. Martensitli çelikler su verilerek sertleştirilen ve % 10 - 18 krom ile değişen oranlarda (bazı alaşımlariçin % 1 üstü) karbon içerirler. Ostenitli çelikler su vermeden sertleştirilebilir ve % 6 - 22 nikel ve % 0,25'ten daha az karbon, ayrıca bakır ve nitrojen içerirler. Ostenitli çelikler bu nedenle yenime karşı dayanıklılığı en yüksek malzemedir.

rulo saclar daha çok dekorasyon, ev aletleri, mutfak eşyaları, evyeler, endüstriyel mutfaklar, otomotiv sanayi, beyaz eşya, kimya ve petrokimya sektörü, eşanjör ve boyler üretiminde kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik rulo saclarda boy kesme, dilme, fırçalama, taşlama gibi yüzey koruma işlemleri ile istenilen ebat ve özelliklerde ürünler yapılmaktadır. Dilem işleminde rulo ağırlıkları müşterinin talebine göre ayarlanabilir.0,40 mm - 3,00 mm kalınlıklar arasındaki paslanmaz rulolar alınan siparişe göre dilinebilir. 0,40 mm - 10,00 mm kalınlıklardaki paslanmaz rulolar boy kesme hatlarında standart ya da müşteri talebine göre çeşitli ölçülerde kesilmektedir.

Paslanmaz rulo malzemeleri çok geniş ve farklı kullanım alanlarına sahiptir. Ferritik serisin paslanmaz ruloların krom içerdiği ve ısıl işleme tutulamadığından mıknatıslanabilme özelliği ve ostenitik serisi paslanmaz ruloların içeriğinde karbon, nitrojen ve bakır bulunduğundan dolayı şekillendirmeye elverişli olması kullanım özellilerini ve kullanım alanını daha da genişletmektedir. Kullanım kalitesi bakımından paslanmaz rulonun sertifikalı bir şekilde talep edilmesi önemlidir.

Firmamız tarafından Üretilen Paslanmaz Rulo ve Diğer Ürünler

Paslanmaz rulo çeliklerin yanında paslanmaz köşebent, paslanmaz boru, paslanmaz çubuk, paslanmaz profil, paslanmaz lama ve paslanmaz sac gibi diğer paslanmaz çelik ürünlerle de siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kalite ve etik değerleri esas alan firmamız, sahip olduğu ileri teknoloji ve uluslar arası standartlarda kalitesi ile ürünlerini müşterilerine sunmaktan gurur duyar. Değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerimizi geliştirme prensibi ile piyasadaki en yüksek kaliteye sahip paslanmaz ruloyu ürettik. Ürünlerimiz tüm kalite standartlarını karşılamaktadır. Siz değerli müşterilerimizin talep ve beklentilerini profesyonel ve güler yüzlü kadromuzla kısa sürede, kaliteli hizmet anlayışıyla karşılamaktayız. Bu nedenle yıllardır sektöründe en fazla tercih edilen firmalar arasında yerimizi almaktayız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.