1. YAZARLAR

  2. Yüksel COŞKUN

  3. ORTALIĞI KAYNATANLAR
Yüksel COŞKUN

Yüksel COŞKUN

Yazarın Tüm Yazıları >

ORTALIĞI KAYNATANLAR

A+A-

ORTALIĞI KAYNATANLAR

 

      Saygıdeğer Okurlar,

 

      Son iki haftadır Cuma günleri Antakya Küçük Sanayi Sitesini ziyarete gittim.

      Saat 10.00 olmasına rağmen esnafların çoğu boş oturmakta idi.

      Yaptığım sohbetler de birçok esnafın borçlarından dolayı zor durumda olduğunu ve ödeyecekleri taksiti öderken de zorlandıklarını ve kooperatife de borçlu olduklarını öğrendim.

      Ve iki haftadır Cuma namazını da sanayideki cami de kılmaktayım.

      Namaza gelenlerin sayısı ise en az 1000 dolayında, inanın insanların yüzlerine baktığımda bu kadar karamsar ve hayata küsmüş insan topluluğunu bir arada görmemiştim.

      İnsanların yüzlerine bakıldığında hayata küsmüşlüğünü, gözlerindeki ışığın kaybolduğunu ve geleceklerinden umutları olmadığını okuyabilirsiniz.

      Namazdan sonra dua içinde ellerini daha yukarı kaldırmalarından karamsarlıklarını, gelecekle ilgili endişelerini ve samimi duygularla Allah"a sığınmışlıklarını gözlemleyebilirsiniz.

      İnsanlar sizce niçin bu kadar karamsar ve umutsuz dersiniz?

      Bana sorarsanız;

      Bizi yönetmeleri için olur verdiğimiz kişilerin basiretsizliğinden, vurdumduymazlığından, kendi ve etrafını düşünerek yaptıkları devleti talanlardandır.

      İnsanlar aç, susuz, yoksul ve işsiz gezerken bunların yukarıda didişerek, ülkeyi suni gündemlerle meşgul etmeleri sizce o yeri hakkettiklerini gösterir mi?

      Devletin kurumlarını ele geçirmek ve güven ortamını yok etmek için yapılanlar ise işin ayrıca bilinçli olarak yapıldığını göstermektedir.

      Son yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yargıya karşı yapılanlar ise dış güçlerin ülkemiz üzerine oynadığı oyunun bir parçası olduğu gibi,

      Tüm bu yapılanların karşılığında dik duruş gösteren Türk Silahlı Kuvvetlerinin halkın gözünde her zaman ki gibi en güvenilir kurum olarak yerini alması da ayrıca mutluluk vericidir.

      Bilinçli yapılan bu saldırılara rağmen, Türk Silahlı Kuvvetleri kendini aklamakta ve mensuplarına karşı iddia edilen suçlar ise tek tek geri teperken bunlar duyurulmamaktadır.

      Ölüm çukurları denildi, adli tıptan hepsinin hayvan kemikleri olduğu kararı çıktı.

      Emekli komutanları suçlayan gizli tanıklar denildi, onlarda sizleri yurt dışına farklı kimlikle göndereceğiz, para vereceğiz, geleceğiniz garanti diye kandırıldıklarını söylediler.

      Ama maalesef bunlarla ilgili hiçbir şekilde halk aydınlatılmadı.

      Ülkenin nereye götürülmek istediğini sokaklarda Ahmet efendiler, Fatma hanımlar biliyor,      

      Ama bizi yönetmek için seçtiklerimiz ise ulu önderimiz gibi ülkeyi ileriye götürmeye değil kendi çıkarları peşinde koşmaktadırlar.

      Daha doğrusu ülkenin bölünmesi ve ayrıştırılması onların işlerine gelmektedir.

      Çünkü bu başı bozukluktan kendilerine rant sağlamaktadırlar.

      Hükümetler sizce niye vardır?

      Yukarıda bahsettiğimiz esnaflarımızın, işçilerimizin, memurumuzun, çiftçimizin, dul ve yetimin, emeklimizin yani tüm yurttaşlarımızın refah ve huzurunu sağlamak için değil mi?

      Ama maalesef onlar ülkeyi dış güçlere teslim ederken kendilerine rant sağlamak ve yaptıklarının yanlarına kar kalması içinde yargıyı siyasallaştırmanın kavgasını yapmaktadırlar.

      Çünkü başlarına geleceklerini çok iyi tahmin etmektedirler.

      Ama şu unutulmamalıdır, bu ülkede yaşayan ve ulu önderimizin çizgisinden sapmadan yol alan sağduyulu vatandaşlarımız gerektiği zaman ne yapacaklarını çok iyi bilmektedirler.

      Yıllarca BARIŞ içinde, KARDEŞÇE ve SEVGİYLE yaşayan yurttaşlarımız ayrıştırılmaya ve bölünmeye çalışılan ülkemizde SEVGİYLE BİRLİKTELİĞİ sağlayacak,

      Ve inanıyorum ki, ortak paydanın İNSAN olduğu düşünceler galip gelecektir.       

      Saygılarımla,

 

      BİLMEDİĞİN YOLDA GİDİP KAYBOLMAKTANSA    

      SANA DOĞRU YOLU GÖSTERENLERE İTİBAR ET

                                                                                                        dost.kosesi@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar