1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. O ÖLMESEYDİ DE, BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLMELİDİR BUGÜN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

O ÖLMESEYDİ DE, BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLMELİDİR BUGÜN!

A+A-

 

                O ÖLMESEYDİ DE,

                BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLMELİDİR BUGÜN!

 

               Bugün 10 Kasım. Sanacaksınız ki ondandır bu günkü yasım. Bugün 10 Kasım. Diyeceksiniz ki, o sebepledir tüm bu yazdıklarım. Hayır, bugünkü yazacaklarımın Ulu önder ATATÜRK"ün ölüm yıldönümü ile hiçbir alakası yoktur. Zira mevzubahis Vatansa 10 Kasımlar da teferruattır.

                Bugünkü karalamalarımın asıl sebebi, belki yine bir ölümle alakalıdır. Ancak milletinin sinesinde 71 yıldır bir abide gibi, pıhtıdan daha kavi canlı ve diri duran Mustafa Kemal ATATÜRK"ün mana âlemine yolculuğunun yıl dönümü ile ilgili değildir bugünkü yazacaklarım.

                1938 yılının 10 Kasım"ı Türk tarihinin en kasvetli günlerinden birisidir. Belki de bir ihtimalden ötede, en matemli günüdür. Çünkü bu tarihte, 20.yüzyılın insanlık vicdanı, milletimizin istiklâl ve direnç önderi ve yine en mütevazı bir tarifle; ülkemizin banisi hayata veda etmiştir.

                 Bugün; hüzünlerimiz doruk noktasındadır. Bugün bu milletin makûs talihinin izmihlâle giden kader çizgisini, aydınlık hür sabahlara yönelten bir savaş ve siyaset dehasının ölüm yıldönümüdür. Elbette tüm bayraklar bugün yarıya. Sevinçler, düğünler, şen şakrak anlar ve tüm mutluluk mırıltıları büyük bir sükûn ile ve büyük bir inanmışlıkla elbette bugün yarıya çekilecektir.

                Ancak bugün ATATÜRK ölmeseydi de bayraklar yine inmelidir yarıya. Durmalıdır düğünler, taş kesilmelidir davullar, çanağına ot basılmalıdır zurnaların. Susmalıdır bugün ve bir mateme kulak vermelidir tüm sokaklar ve Anadolu"nun tüm insanları bugün. Bugün yine yarıya indirilmelidir bayraklar! ATATÜRK ölmese de yine yarıya indirilmelidir bayraklar! Bugün Mustafa Kemal"in açmış olduğu hürriyet yolunun karanlık tünellerde kaybedilmeye çalışıldığı bir günün milat başlangıcıdır. Bugün; yüreklerimizdeki karanlık yazgımızın gözlerde kat kat kara ziftlere çevrilmek istenildiği bir kara gündür. Bugün 10 Kasım"dır. Yarıya indirilmelidir tüm bayraklar!

                Gönül sızım ve yürek acım bugün ikiye katlanacaktır. Bugün başka bir 10 Kasım"dır. Ondandır bu kaldıramadığım bugünkü derin yasım. Bugün; yani 10 Kasım 2009 tarihinde TBMM, bugün bir gündem maddesi ile toplanacaktır ve Sevr"i yeniden canlandırmaya matuf o bildik ”Açılım” illetini canlandırmak için, Atatürk"ün ve milletimizin meclisi bugün çok manidar bir günde, yani yine bir 10 Kasım"da toplanacaktır. Bugün akıl duvarlarımızda çatlaklar oluşturulacaktır ve ezber bozacak savunmalar yapılacaktır. Bugün Anadolu"nun Türk ve Kürt toprakları olarak iki parçaya bölünmesinin temel atma merasimine ev sahipliği yapacaktır belki de ATATÜRK"ün Meclisi. Bugün Ermeniler ile olması gereken üstün ilişkilerimiz (!) ve Türk dünyası ile alakalı derin ihanetlerimiz tartışılacaktır milletin meclisinde belki de.

                Bugün; ABD"nin Büyük Ortadoğu Projesinin önemi anlatılacaktır, ATATÜRK"ün meclisinde belki. Bugün belki de bu projenin eş başkanının dimağları donduran ucube önerilerine kulak kesilecektir geçmişin nice özgür günlerinin şahidi olan meclisin duvarları. Wilson"un 1918 den kalma kahrolası projesi meclis çatımız altında tartışılmaya açılacaktır bugün. Doğumuzda doğurtulacak bir Kürdistan ve Kuzeydoğumuza kondurulacak bir Ermenistan biliniz ki, kesmeyecektir bu açılım meddahlarını. Bekleyin bugün ve takip eden günlerde Kıbrıs"tan kurtuluş var yarınlarımızda. Ve Ege"de tavizlerle gelecek barış var sırada. İşte bugün böyle bir miladın başlangıç günüdür. Bundan dolayıdır ki, her halükarda bu gün bayraklar yarıya indirilmelidir.   

                 Bugün 10 Kasım. Bugün; AB ve ABD tezgâhının İMF mengenesinden öğütlü, küresel emperyalizmin yerli işbirlikçileri eliyle ATATÜRK"ün meclisinde, milli değerlerimiz ve tüm manevi cevherlerimiz böylesine manidar bir günde, çarmıha gerilmek istenilmektedir. Bugün Bani"nin de Bina"nın da yeniden öldürülmeye karar alınacağı bir gündür. Bugün bayraklar hepten bin kere yarıya indirilmelidir.

ÖYLEYSE;

O ÖLMESEYDİ DE,

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLMELİDİR BUGÜN!

Önceki ve Sonraki Yazılar