1. YAZARLAR

  2. Eda Karaduman

  3. O bir sosyal demokrat !
Eda Karaduman

Eda Karaduman

Yazarın Tüm Yazıları >

O bir sosyal demokrat !

A+A-

Her ne kadar AKP siyasetini gütmesemde, seçim zamanları oy hakkımı başka seçeneklerde değerlendirmiş olsamda Erdoğan'nın başarısını gözardı etmemek gerektiğine inanıyorum.


Peki nedir onu sıfırdan dünya liderliği olma yoluna getiren... Elbetteki 'sıfır' değil, benim kullandığım bir tabir, muhakkakki temeli sağlam, diline geleneklerine ve ahlaki değerlere sahip bir kişilik.


Henüz 22 yaşında Milli Selamet Partisi İl gençlik kolları başkanı olmuştu. Refah Partisi Milli Selamet Partisinin devamıydı. Refah Partisi de dahil olmak üzere bütün siyasi çevre Erdoğan'ı tehlike olarak görüyordu. Öyleki kendi partisi bile onu seçim zamanları hep zor bölgelerde çalıştırmıştı. Ama Erdoğan tüm olumsuzlıuklara rağmen yılmadan çalıştı ve Refah Partisinin oy oranını arttırmış yine başarısını göstermiştir.


 Hiç düşündünüz mü onu başarılı kılan nedir? Tabiki en başta çalışkanlığı peki ya daha sonra? Daha sonra da kıvrak zekasını en doğru, en düzgün biçimde kullanmasıdır. Başarısındaki bir önemli ayrıntıda kadınları siyaset çalışmalarının içine çekmesi olmuştur. Özellikle bu konu daima dikkatimi çekmiştir. Hanımları 'kadın kolları' adı altında siyasetin içine alarak, onların çalışmalarıyla oy oranlarını arttırmıştır. Zaten onu Refah Partisinden ayıran en büyük etkende bu olmuştur. Çünkü Refah Partisi tabanı kadınların asla siyasetin içinde olmasını kabul etmemişti. Bu tutumuyla Erdoğan ''sosyal demokrat'' ruhunu göstermiştir.


Evet o bir sosyal demokrat.. Bu ruhla bu tutumla parti içinde sivrilmiş, Milli Görüş hareketiyle çıktığı yolda siyasete farklı yön vermiştir.. O dünya liderliği yolunda hızla ilerlemekte örnek teşkil etmektedir. Bize düşen daha refah ve de huzur dolu bir Türkiye için biraz daha aklıselim düşünüp destek vermektir.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar