1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Novartis'de Türkiye'den önemli atama
Novartis'de Türkiye'den önemli atama

Novartis'de Türkiye'den önemli atama

Novartis’in Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Uluslararası Klinik Operasyonlar Müdürlüğü görevine Hülya Demirel atandı.

A+A-

Novartis Türkiye Genel İlaçlar Uluslararası Klinik Operasyonlar Müdürü olarak çalışmakta olan Dr. Ecz. Hülya Demirel, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Uluslararası Klinik Operasyonlar Müdürlüğü görevine getirildi. Yeni görevinde Demirel aralarında Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas gibi ülkelerin de bulunduğu 11 ülkedeki klinik operasyonların yönetiminden sorumlu olacak.

 

2000 yılında Novartis’te çalışmaya başlayan Dr. Ecz. Hülya Demirel, burada çeşitli alanlarda görev yapmasının ardından, 2009 yılında Genel İlaçlar Uluslararası Klinik Operasyonlar Müdürü olarak atanmıştır. 2010 yılından bu yana AİFD Klinik Araştırmalar Komitesi Başkanı olarak derneğe destek veren Demirel, Novartis’e katılmadan önce yaklaşık 8 yıl kadar İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Bayer ve AstraZeneca şirketlerinin Klinik Araştırma Departmanlarında da görev yapan Demirel, London University School of Pharmacy’de doktora amaçlı akademik araştırma yapmış ve İstanbul Üniversitesi’nde Farmakoloji doktorasını tamamlamıştır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

 

 

Novartis Türkiye’den, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi’ne önemli atama

 

 

Novartis Türkiye’den, ülkenin bağlı bulunduğu Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi’ne (AMAC) önemli bir atama yapıldı. Novartis Türkiye Solunum, Kardiyovasküler & Metabolizma Bölümleri Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Didem Bay, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi Solunum Bölümü Bölge Direktörlüğü görevine getirildi. Didem Bay yeni görevinde 91 ülkeden sorumlu olacaktır.

 

 

Kariyerine, 1998 yılında Novartis'te ürün tanıtım uzmanı olarak başlayan Didem Bay, ürün müdürlüğü ve grup ürün müdürlüğü görevlerinde bulunmuş ve birçok başarılı lansman gerçekleştirmiştir. Pazarlamadaki bu deneyiminin ardından Kardiyovasküler & Metobolizma Ülke Satış Müdürlüğü görevini üstlenen Didem Bay, 2008 yılında Onkoloji bölümüne geçerek Ülke Satış Müdürlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü görevini üstlenmiş ve 2013 yılında terfi ederek Temel Ürünler İş Birimi Direktörlüğüne getirilmiştir. TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Didem Bay, evli ve iki erkek çocuk annesidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.