1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Nefesimiz ensenizde' Kırşehir!
'Nefesimiz ensenizde' Kırşehir!

'Nefesimiz ensenizde' Kırşehir!

'Nefesimiz Ensenizde Olacaktır' mitinginde partililere hitap etti, Erdoğan'a yüklendi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda 'Nefesimiz Ensenizde Olacaktır' temalı mitinginde konuştu.

- Ahilik Anadolu'nun manevi şemsiyesi haline gelmiştir. Evin, sofranın kapının açık olmasını ahilikten öğrendik. Kırşehir işte böyle bir mazinin kaynağıdır. Böyle bir övüncün sancağıdır. Bu kaynak kurumayacak. 

- Türk milletinin kazanımlarını, geçmişin hatıralarını hiçe sayan bir iktidar, Türkiye'yi hızla çöküşe götürmektedir. Nitekim vatan, nefes almakta zorlanmaktadır. Vatan nefes almakta zorlanmaktadır, demokrasi yoğun bakımdadır. Al bayrağımız solgun ve yorgundur. Türkiye çok kötü yönetiliyor.  Ahi Evran'ın tavsiyeleri terk edilmektedir. Devlet geleneklerimiz hırslarına teslim olmuş bir şahsiyet tarafından heba edilmektedir.

- Yeni Türkiye parolasıyla milli bekayı, milli varlığı, milli kimliği parçalamak isteyenler, hayallerinde boğulacak, bozgunculuğun çamurunda soluk alamayacaklardı

'FİİLİ EŞ BAŞKAN GİBİ KONUŞUYOR'

- Erdoğan anayasayı ihlal etmiştir, yeminlerini bozmuştur. Şeref ve namusla arasına kalın duvarlar örmüştür. 7 Haziran'daki genel seçimler için AKP'ye oy istemiştir. 30 Ocak'ta Kırşehir'e gelerek toplu açılış kisvesi altında AKP'nin fiili eş başkanı gibi konuşmuştur. Bu sorumsuz tavrına Bursa'da da devam etmiştir.

- Daha önce Erdoğan nerede miting yaparsa orada olacağımızı söylemiştik. Madem Erdoğan buraya kadar gelip AKP lehine ileri karakol vazifesini makamına yakıştırmış bize düşen buna cevap vermektir. Nefesimiz ensenizdedir.

- Erdoğan ve havarileri Türkiye'nin boğazına çöreklendi. Buna izin veremeyiz, göz yumamayız. Erdoğan PKK'yla anlaştı, İmralı canisinden vize aldı diye Başkanlık sistemine sıcak bakacak mısınız? 

'KIRŞEHİRLİ MAZLUMU HATIRLAYAN VAR MI?'

-  AKP'ye oy vermiş kardeşlerim Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yaptınız buna saygı duyuyorum. Ama Erdoğan hala yeni yetkiler istiyor. Kaçak Saray'da oturan Erdoğan'dır. Yükselen villaları gemileri sıra sıra dizen Erdoğan'dır, Kırşehir'li mazlumu hatırlayan var mı?

- 30 yaşındaki bir İranlı kara paracı, bunun eline düşen bakanlar onlardandır. Ayakkabı kutularına milyonları koyanlar onlardandır. Rüşveti bağış gören, çikolata kutularında rüşvet alan onlardandır. Bir kolunuzdaki saate bakın bir de 700 bin liralık saat takanları düşünün... 17-25 Aralık'ta ele geçen soygun paralarını 'paralel polisler koydu' diyerek hayasızca iftira atan ve sonra da faiziyle birlikte geri alınca ses çıkarmayan haramzadeler, onlar arasındadır.

MERKEZ BANKASIYLA KAYIKÇI KAVGASI

- Pekmez üreticisinin karnı doymadı, ürünü fayda etmedi. Kaman cevizi ithalatla rekabet edemedi, üreticilerimizin keyfi kaçtı, sattıkları borçlarına yetmedi. Çiçekdağlı çiftçimizin hasadı tarlada kaldı, Mucurlu esnafımızın siftahı belirsiz bir geleceğe bırakıldı. Erdoğan merkez bankasıyla kayıkçı kavgası yaparken döviz fırlatı sıkıntılarınız arttı. Banka borçları devasa boyutlara ulaştı. Erdoğan'a sorarsanız bunlar fasa fisodur. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.