1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Mutluluk ve huzur için bir rehber: “Özgürlüğe Giden Yol”
Mutluluk ve huzur için bir rehber: “Özgürlüğe Giden Yol”

Mutluluk ve huzur için bir rehber: “Özgürlüğe Giden Yol”

“Özgürlüğe Giden Yol”

A+A-

işisel gelişim uzmanı Tarkan Küçükaksu’nun kaleme aldığı “Özgürlüğe Giden Yol” isimli kitap, kişinin gerçek özgürlüğü, mutluluğu ve huzuru keşfetmesi için bir rehber olmayı amaçlıyor.

 

Doğudan batıya tüm büyük öğretilerin , bilginlerin işaret ettiği “kişinin içsel amacını gerçekleştirmenin” en kolay yolunun anlatıldığı kitapta gerçek mutluluk ve huzura kişinin kendini tanımasıyla ve içindeki beni keşfetmesiyle ulaşılabileceği anlatılıyor.

 

Tarkan Küçükaksu’nun deyimiyle “güçlü pratikler ile içsel amacınızı gerçekleştirme rehberi” olma niteliği taşıyan kitap, “Sorunu görmek”, “Çözüm”, “Pratikler ve Uygulamalar”, “Karşılaşılan Problemler” ve “Ben Kimim?” başlıklı 5 bölümden oluşuyor.

 

Ünlü düşünür Mevlana’nın “Şu içinde bulunduğun tek anlık ömrünü fırsat bil ve onunla meşgul ol. Ne geçmişe üzül, ne gelecekten kork!” sözü ile “an”ın önemine dikkat çeken Küçükaksu, “Zihnin, egonun size sunduğu acı ve dramatik hikayelerden ancak sürekli şekilde ŞU “AN”la meşgul olarak çıkabilirsiniz. Hikayelerle meşgul olduğunuz sürece, yaptığınız sadece zihni daha çok beslemek olur. Zaten bütün bir hayat boyunca bunu beslemediniz mi? Mevlana, zihnin zaman çizgisinden ve egonun size sunduğu geçmiş üzüntülerinden ya da gelecek korku veya endişelerinden çıkmanızı, tüm dikkatinizi sahip olduğunuz tek anlık ömrünüze, yani şu “AN”a vermenizi öğütlemektedir” diyor.

 

Tarkan Küçükaksu, kitabında "huzur, barış ve mutluluk gerçekten gelecekte oluşacak koşullarla mı elde edilebilir? Geçmişe üzülmeden, gelecekten kaygı duymadan bir yaşam sürmek mümkün müdür? Çevremizdekileri yargılamadan güçlü ilişkiler kurabilir miyiz?" sorularına yanıt veriyor.

 

Okuyucularına farkındalık katacak olan kitabı kullanarak bilinçli insan olmaya yönelik ilk adımların atılabileceğini belirten Küçükaksu, kitabında “Bedensel hisler, bütünü görme, gülümseme, nefes farkındalığı, doğanın öğretmenliği, bedeni serbest bırakma” pratiklerine de yer veriyor. Kendinizi "bilinçliliğe" doğru taşımak için Destek Yayınları'ndan çıkan Özgürlüğe Giden Yol'a kulak verin.

 

Tarkan Küçükaksu'nun yayınlarıyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://www.tarkankucukaksu.com/yayinlar/

 

 

Teknik Özellikler

 

Yazar: Tarkan Küçükaksu

 

Yayınevi: Destek Yayınevi

 

Kategori: Kişisel Gelişim

 

Türü: Deneme

 

İkinci baskı: Ekim 2014

 

Sayfa sayısı: 152

 

Ebat: 13,5 x 21 cm

 

Fiyatı: 10TL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.