1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. MÜŞTEREK MEDENİYET DEĞERLERİNE SAHİP YUTTAŞLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIDIR
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

MÜŞTEREK MEDENİYET DEĞERLERİNE SAHİP YUTTAŞLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIDIR

A+A-

Ülkemiz; derinleşen sosyal, siyasal, ekonomik ve özellikle terör sorunları nedeniyle her geçen gün daha da zaafa uğratılmakta olduğu bir siyasi süreçten geçmektedir. Türkiye'nin üzerine çullanan bu sorun yumaklarının çözümü noktasındaki çaresizliğe sessiz kalmayarak bu yolculukta  “ben de varım” diyen her bir arkadaşımız, millet ve insanlık vicdanının müşterek rotası olan “Medeniyet ve Sağduyu Platformu’nun asli kadrosudur.

  


            Bu kötü yönetilen sürecin doğurduğu halk çaresizliğini sonlandırmak, ülkemizin içerisinde bulunduğu iç ve dış kökenlerden beslenen terör probleminin halli noktasında fikir beyan edecek her fikir ortağımızın önerileri ve siyasi irade beyanları, bir millet vicdanı olan “Medeniyet ve Sağduyu Platformu”nunvücuda getireceği milli çözüm programının metin ve programları arasında yerini alacaktır.

 

Coğrafi olarak Türkiye haritasını paylaşan halkımız, özellikle son 10 yıldan buyana siyasi olarak, sosyal olarak, iktisadi olarak ve özellikle PKK örgütünün sürdürdüğü anlamsız terör sorunlarıyla bir buhran cenderesine konulmuştur. Türkiye'yi yönetenler, insanımızı içeride ve dışarıda lâyık olduğu itibar çıtasının çok aşağı seviyelerine düşürmüştür. Ülke insanı, uygulanan ekonomik politikalarla fakirleştirilmiştir ve derin bir çaresizliğe mahkûm edilmiştir. Anadolu halkının dürüst vicdanı olarak dillendirdiğimiz “Medeniyet ve Sağduyu Platformu”, işte bu kötü gidişata dur diyecek müspet halk refleksinin millet vicdanında harekete geçmesini temin etmek için, bu satırları okuyan siz değerli tüm kanaat seçkinlerini bu halk platformunu sahiplenmeye davet etmektedir.

 

Bugünler itibariyle gurur, ego ve her çeşit kaygının gerilere ötelenmesinin sağlanabilmesi şiddetle önem arz etmektedir. Bu platformun öncülüğünde ülkemizin ve milletimizin müşkülat ve ihtiyaçlarını önemseyerek her bir arkadaşımızın kapısının sonuna kadar ısrarla çalınması gerekmektedir. Bugün böyle bir birliktelik kuvveti ve böyle bir oluşum çabası bir takım nefsanî hissiyatlara kurban edilirse, üstüne üstlük muhtaçlığı çekilen katkı ve katılımlar “Medeniyet ve Sağduyu Platformu”ndan esirgenirse ve Türkiye’de halkların el ele tutuşması sağlanamazsa, tarihin mutlu baharları değil ama zemheri şartları ve karanlık bir geleceği Anadolu insanına lâyık görmesi muhtemel ki mukadder olacaktır.


            Halkımızın içerisine düşürülen bu terör belası yürekleri yangın yerine çevirmiştir. Bu ateşten gömleğe benzeyen izzetsiz zillet ateşini yüreğinde hisseden her bir arkadaşımızı bir birleşme ve dirileşme hareketi olan “Medeniyet ve Sağduyu Platformu”nu sahiplenmeye davet ediyoruz. Halkın eline verdiği medeniyet meşalesi ile Türkiye'nin önünü aydınlatma gayretinden vazgeçen nice siyasal hareketlere rağmen millet vicdanında Medeniyet ve Sağduyu meşalesi, bir yanardağ gibi yeniden püskürecektir.

 

            Bugün Anadolu insanının kara yazgısının bir kez daha yeniden değiştirilmesinin derin mecburiyeti vardır. Milletin menfaatlerini göz ardı ederek, Karunların ve firavunların siyaset arkında karanlık yosunlara tutunmuş, halkın işaret ettiği güzergâhta yol yürüyemeyen ve yürüttükleri yanlış politikalarla halkımızı halsiz ve dermansız bırakanların siyasi ömürleri, çok yakın bir gelecekte milletin göstereceği milli refleks ile birlikte nihayete erecektir. Çünkü Türkiye siyaseti; Türkiye'de sefaleti ve teslimiyeti tarihin çöplüğüne gönderecek hararetle beklenmekte olan bir nurlu platforma hamiledir. Zor zamanlarda kutlu doğumlar yapabilen Anadolu'nun rahmi, bugün “Medeniyet ve Sağduyu Platformu”na gebedir. Değerler manzumeniz olan “Medeniyet ve Sağduyu Platformu’na sahip çıkın ve bu beraberliğin bir büyüteni olunuz! Selam ve saygılarımla…

 

Not: “Medeniyet ve Sağduyu Platformu” na facebook sosyal paylaşım sitesinden kolayca ulaşılabilinir.

https://www.facebook.com/MedeniyetveSagduyuPlatformu?ref=hl

Önceki ve Sonraki Yazılar