1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mustafa Balbay aday tanıtımında!
Mustafa Balbay aday tanıtımında!

Mustafa Balbay aday tanıtımında!

Kardeş Balbay, sahneye Mustafa Balbay maskesiyle çıktı.

A+A-

Binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşen törene tutuklu aday Mustafa Balbay'ı temsilen kardeşi Suat Balbay katıldı. Kardeş Balbay, sahneye Mustafa Balbay maskesiyle çıktı.

CHP’nin İzmir Milletvekili adayları Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı. 800 kişi kapasiteli salon partililer tarafından doldurulurken, çok sayıda kişi de ayakta töreni izledi. Ellerinde parti bayraklarıyla salonu dolduran CHP'liler, 'Bir ıslıkta sen çal' seçim şarkısı eşliğinde çoştu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tacettin Bayır; söze Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. 30 yıllık siyasi yaşamında ilk kez CHP örgütlerini bu kadar ateşli ve iktidara susamış gördüğünü belirten Bayır, “Gerçekten on seçim yaşamış otuz yıldır siyasette olan biri olarak örgütümü hiç bu kadar diri bu kadar ateşli görmedim. Sizlerle iftihar ediyorum. Bizler iktidara susamış ak saçlıların 58 gün sonra yüzlerini güldürmek istiyoruz. Başlarını dik tutmalarını istiyoruz. 58 gün sonra iktidarı bahşetmek istiyoruz” dedi. Artık bu toplantıların alanlarda yapılmaya başlayacağını dile getiren Bayır, seçimlerde iki bölgeden de 10’ar milletvekili çıkarma sözünü bir kez daha verdi. Bayır, “İddiamın hayata geçmesi için buradaki aday arkadaşlarımızdan da söz alacağım. 6 saatten fazla uyumayacaklar, 30 ilçeyi karış karış gezecekler. Girmedikleri pazar yeri, çalmadıkları kapı kalmayacak. Bu kurduğumuz ekipler belli bir plan dahilinde ilçeler ve ilin eş güdümü dahilinde çalışmalar yapacaklar” diye konuştu.

EN İYİ ADAY KADROSU BİZDE

Genel Merkezin İzmir’de adeta bakanlar kurulu listesi çıkardığını söyleyen İl Başkanı Bayır, diğer partilere göre birikimleri, kaliteleri ve kariyerlerine bakıldığında en iyi aday kadrosunun CHP’de olduğunu iddia etti. Aday listelerine yönelik parti içinde dile getirilen ‘örgütten isimler yazılmadı’ eleştirilerine de sert mesaj veren Bayır, “Bizde iki tip örgüt çapacısı var. Biri bizim gibi örgütünde çapa yapanlar, biri de Ankara’da aile sigortası gibi başaralı projeleri hiçbir partilimin ağzında İzmir’den daha fazla aday olabilirdi lafını duymak istemiyorum. Onlar da çapacı biz de çapacıyız” dedi. Seçime kadar İzmir’de iki miting yapacaklarını da söyleyen Bayır, mitinglerin Samsun’da başlayacağını 11 Haziran’da İzmir’de son bulacağını belirterek, “Kurtuluş mücadelesine Samsun’dan başlayacağız, İzmir’de bitireceğiz. 12 Haziran’da AKP’yi sandığa gömeceğiz. 12 Haziran akşamı İzmir’den bütün Anadolu’ya güneş doğacak. Gemiciklerin hesabını sormak için iktidar olmak zorundayız. Geldikleri gibi gidecekler arkadaşlar. Biz şehitlerimize ‘kelle’ diyen bir anlayışın, ‘Anıtkabir’de sap gibi durmaya gerek yok’ diyen zihniyetin 12 Haziran’da nasıl gönderdiğimizi hepimiz birlikte yaşayacağız” dedi.

TÜM ADAY ADAYLARI ÇALIŞMA SÖZÜ VERDİ

Listelere giremeyen aday adaylarının da aday olmuşçasına seçim çalışmalarında yer alacağını belirten Bayır, “Yaklaşık iki yüz elli aday adayı arkadaşımız vardı. Bunların 63’ü bayandı. Hepsi aday olabilecek nitelikte insanlardı. Doğaldır ki, listelerde 26 arkadaşımız yer buldu. Neredeyse listelere giremeyenlerin tamamı şahsen cep telefonlarından arayıp, ‘Emrindeyiz. Bir milletvekili gibi çalışacağız’ dedi. Bir tanesi bile küs değil. Huzurunuzda aday olma cesaretini gösteren aday adaylarına ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bayır’ın konuşması salonda bulunanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Mustafa Balbay'ın kardeşi Suat Balbay sahneye abisinin maskesiyle çıktı. Partililerde Balbay maskesi takarak destek sloganları attı.

BALBAY'I KARDEŞİ TEMSİL ETTİ

Aday tanıtımını İl Yönetim Kurulu'nun en genç üyeleri Sevda Erdal Kılıç ile Barış Erel yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, bugün vefat eden babasının cenazesine gittiği için törene katılamadı. Birinci bölge adayı Seniye Nazik Işık’ta İsveç’de partisi adına bir çalışmada olması nedeniyle törene gelemedi. Törene katılanlara Mustafa Balbay’ın fotoğrafının yer aldığı maskeler dağıtıldı. Balbay'ın isminin anons edilmesiyle birlikte salonda büyük alkış tufanı koptu. Binlerce partilili Mustafa Balbay'ın maskelerini takarak destek sloganları attı. Silivri'de tutuklu bulunduğu için törene katılamayan Mustafa Balbay'ı temsilen kardeşi Suat Balbay törene katıldı. Salondakiler gibi Suat Balbay'da kardeşi Mustafa Balbay'ın maskesini takarak platformda yer aldı. Adayların özgeçmişlerinin de okunduğu törende eski DİSK yöneticisi Musa Çam en çok alkışlanan isim oldu.

İŞTE CHP İZMİR’İN ADAYLARI

1. BÖLGE

1. Şükran Güldal Mumcu
2. Rıza Mahmut Türmen
3. Oğuz Oyan
4. Musa Çam
5. Hülya Güven
6. Erdal Aksünger
7. Aydın Özcan
8. Turgay Bozoğlu
9. Adnan Erdil
10. Kazım Umdular
11. Seniye Nazik Işık
12. Ebru Okay
13. Şener Akdemir

2. BÖLGE

1. Alaattin Yüksel
2. Mustafa Balbay
3. Mehmet Ali Susam
4. Rahmi Aşkın Türeli
5. Aytun Çıray
6. Birgül Güler
7. Mustafa Moroğlu
8. Levent Eyipişiren
9. Elfin Tataroğlu
10. Levent Piriştina
11. Özcan Purçu
12. Hüseyin Sezer
13. Çoşkun Çiftlik

Fırat Soylu/Egedesonsöz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.