1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Murat Kekilli: ''Abdülhamid'den sonra Erdoğan''
Murat Kekilli: ''Abdülhamid'den sonra Erdoğan''

Murat Kekilli: ''Abdülhamid'den sonra Erdoğan''

Şarkıcı Murat Kekilli Yeni Akit'den Hüseyin Kulaoğlu'na röportaj verdi. Kekilli röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bana göre 2. Abdulhamit'ten sonra gelmiş en yetenekli insanlardan birisidir." dedi.

A+A-

Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum" diye konuştu. Kekilli; "Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar. Çünkü Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur" şeklinde konuştu.


Siz Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana göre 2. Abdulhamit'ten sonra gelmiş en yetenekli insanlardan birisidir. Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum.

Erdoğan'ın Çankaya'da düzenlediği ilk resepsiyona da katıldınız. Ne hissettiniz?

Çankaya'da bir davete katılacağım daha önce aklımın ucundan bile geçmiyordu. Kimse bizi o güne kadar oraya davet etmemişti. Sayın Erdoğan ise bize hem kalbimin, hem de Köşk'ün kapılarını açtı. Bu arada inancımla ilgili yaptığım açıklamalarımdan dolayı olsa gerek CHP'li belediyeler tarafından, yaklaşık 10 yıldır yasaklıyım.

"Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş"

Mehmet Ali Alabora ve Levent Üzümcü gibi sanatçılar, Erdoğan hakkında hakarete hatta küfre varacak düzeyde sözler sarfediyor. Bunları nasıl yorumluyorsunuz?

Bu kişiler yıllar boyunca boyunduruk altında yaşamaya alışmış olduğu için özgür kalmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar galiba... Erdoğan'a diktatör diyorlar. Ya, Erdoğan gerçekten diktatör olsa sen Erdoğan'a böyle sövebilir misin? Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş. Müziğini mi engellemiş, programlarını mı engellemiş? Rahat rahat da şeytanı bile kıskandıracak şekilde Erdoğan'a sövüyorsun... Eski Türkiye'de Cumhurbaşkanına sövseler bunları idam ederlerdi.

"Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur"

Erdoğan için, 2. Abdülhamid'den sonra gelen bir lider dediniz. Osmanlı kelimesi konuşulduğunda insanlar ürküyor. Bunun sebebi nedir?
Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar. Çünkü Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur.

Gülen veya Erdoğan arasında yaşanan bu olayda taraf olmanız gerekirse kimden yana taraf olursunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. Mısır, Suriye ve diğer ülkeler gibi karışıklığa sebep vermeden ülkeyi derleyip, toparladı, kaosa götürmedi. Ülkeme, vatanıma, milletime zeval gelmesin diyorum ve bu konuda da kendilerini destekliyorum.

Erdoğan'ın, "Bîtaraf olan bertaraf olur" sözüne önceden katılmıyordum ama şimdi düşündüğümde yerden göğe kadar haklı olduğunu anladım. Ülkem yıkılırken, vatanım elden gidip, bayrağım indirilirken tabii ki taraf olacağım. Mısır'da, Suriye'de, Filistin'de zulüm olurken, tabii ki taraf olacağım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.