1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. MUHALAFET YAZARLAR PARTİSİ
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

MUHALAFET YAZARLAR PARTİSİ

A+A-

İşte , anlatmaya çalıştığım şey bu..Muhalefet her yerde var, ailede ,okulda, işte, sokakta,her yerde her yerde..Hep yanlı hep taraflı..

Birinin ak dediğine diğeri kara diyor, birinin günah dediğine diğeri sevap diyebiliyor.

Herkes herkes bir yol tutmuş gidiyor.

Adana"nın  Merkez Seyhan ilçesinde bir süre önce eğitime başlayan Fatih Terim Lisesi'nde okuyan bir kısım öğrenci, öğle saatlerinde teneffüs zili çaldıktan sonra, okulun terasına çıkarak toplu halde namaz kılıyor şeklinde haber yapıldı.

Haberde “Abdest aldıktan sonra terasa açılan kapıdan çıkan ve seccadeleri yere seren 10 kişilik bir öğrenci grubu, çevredeki apartmanlarda yaşayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında namaz kılıyor.”Çok şükür haberi yapan kimse namaz kılmak için abdest alınması gerektiğini biliyor, hani terasa çıkmadan önce nereden görecek onların abdest aldıklarını? Vatandaşların şaşkın bakışları arasında demiş haberde ya ben anlam veremedim ,niye orası Hristiyan mahallesi mi ki öyle bile olsa , inanın Hristiyanlar dinlerinin gereğini yerine getirmede ve getiren insanlara saygı göstermede bizden daha ilerideler, bizim insanımızın namaz kılanlara şaşırmaları çok garip değil mi?

Haber “Vatandaşlar, öğrencilerin yaklaşık iki aydır her öğle arasında terasa çıkıp namaz kıldığını söylüyor. Fatih Terim Lisesi Müdürü Ahmet Nacar ise iddiaları reddederek "Terasın kapısı kapalı. Anahtarı da müdür muavinimizde. Kimse alamaz. Namaz kılındığını sanmıyorum" diyerek sona eriyor.Adamlar resim çekmiş resim hocam, öyle ise bu haber maksatlı yapılmış! Ne maksatları varsa..Haber görsel basında aynen şöyle bitiyor “Herhalde İktidar partisinin kendilerine tolerans sağlayacaklarını düşündüler”

Bilmem farkında mısınız hemen her yerde

Bir başka haberde de “Gençlerin derste olmaları gereken bir saatte” diye dinledim ..Başta ki haberde ise, ne diyor “Öğle saatlerinde teneffüs zili çaldıktan sonra” yani çocuklar teneffüste namaz kılıyorlar.

Olmaz diyenlerin sebebini öğrenebilir miyim?

Neden ?

Müslüman olmanın 5 şartı var bunlardan biri 5 vakit namaz..Namazın en önemli özelliği ne? Vaktinde eda edilmesi..Yani vaktinde kılınması.Genellikle öğle ve ikindi namazları okuyan ve çalışan inananlar için vaktinde kılınamaz, çünkü öyle bir düzenleme yok. Patronlar iş ister, ibadet ise şahsidir. Ha, kendisi de ibadet için işine ara veren patronlar, işçilerine izin verirler o başka.. Bir de bu durumu kullananlar çıkıyor biliyor musunuz?Adam namaz kılmıyor ama namaz kılma bahanesi ile ortadan bir kayboluyor ,bir saat ense..Şimdilik büyük mağazalardan ikisinde rastladım Cuma günü namaz saati kapalılar.. Bizim memleketimiz şimdilik ortadan ortadan gidiyor bakalım.. Bir diğer yandan son günlerde yaşanan anne cinayetleri geliyor aklıma, adama sorarlar o evlat o hale gelene kadar  annesi ne yaptı? Şimdi diyecekler kadın zaten ölmüş, bir de suçlu mu yani ..

Aklıma hırsızlık yapan bir çocuğu asmaya götürürlerken sorulan son isteği geliyor “Annemim dilini öpmek istiyorum”..Hani öpeceğim derken ısırır koparır  da “ Eğer eve getirdiklerimi nereden, nasıl getirdiğimi sorsaydın şimdi dar ağacında sallanmayacaktım” ..İşte ben de böyle düşünüyorum , dedim ya herkes bir yol tutturmuş gidiyor..

Suçluları yaratan yasalarımız, onları cezalandıran yasalarımızın yanında ne kadar çok..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum