Mimaroba

Mimaroba

Evden Eve Taşımada Mimaroba'da nasıl yapılır?

A+A-

İstanbul şehrinin güneyinde konumlanmış olan Büyükçekmece’ye bağlı Batıköy mahallesinde bulunan uydu kentlerden biridir.

Uydu Kent ne diye soracak olursanız kentin içerisinde devletin düzenli ve şehrin kalabalığını almak isteyen bir yavru kent kurmak istemesi sonucu oluşan ufak kentlerdir bu kentlere örnek verecek olursak örneğin Ataköy bu uydu kentlerden birisidir.

Mimaroba da bu uydu kentlerden birisidir eskiden şehir e çok uzak olan bu uydu kente ulaşım özel araçlarınızla dahi gayet zor ve yorucu idi ancak günümüzde ise kentleşme o kadar hızlı ilerlemekte ki neredeyse şehrin dışında kalan bu uydu kent şehrin merkezi ile bir olmak üzere kentin kendine has bir yapısı var havası kokusu şehrin merkezinden çok farklı şehirden uzaklaşıp sakin bir ilçede yaşamak isteyenlerin arayıp ta bulamadığı bir uydu kent olan Mimaroba şu anda gayet şehirin gözde uydu kentlerinden birisi.

Uydu kentin altyapısı ve üstyapısı Sinanoba’nında altyapısı ve üstyapısını yapan Tekfen İnşaat A.Ş tarafından inşa edilmiştir. 1998 yılına doğru bitirilen ve Emlak Bankası konutları, Kiptaş ve Toki'nin yaygın olduğu Mimaroba uydu kenti taşınanlardan dolay İlçeye ciddi oranda Mimaroba Evden Eve Nakliyat oluşmuştur, Sinanoba ile bir bütün gibigörünsede birbirlerinde bayağı ayrı 2 ayrı uydukenttir. Uydu Kentte çok fazla sayıda alışveriş merkezi vardır.

Mimaroba’nın 3 tarafı Marmara denizi ile çevrilmektedir uydu kente yarım ada desek yanlış söylemiş olmayız. Türkiye'nin en büyük yeşil yaşam parklarından biri de uydu kentteyer almaktadır. Bunlara ilave olarak Büyükçekmece ilçesindeki deve bağırtan yokuşu ismiyle adlandırılan yokuştan aşağıtamamını  görebildiğimizYarım adanın en kuzeyinde konumlanmış Uydu Kent . Mimaroba ve Sinanoba 2008'den önce Mimarsinan belediyesinin yönetimindeykenyeni çıkan kanuna göre Büyükçekmece Belediyesinin yönetimine girmiştir.

Kente şuanda bile ciddi oranda Mimaroba Evden Eve Nakliyat olmaktadır. Kente ciddi oran bir rağbet olmakta ve kent her geçen gün gelişmekte kalabalıklaşmakta bu da dolaylı olarak kente olan Mimaroba Evden Eve Nakliyatı arttırmakta ve kentin yeni inşaatlar olmasını sağlamakta son dönemlere doğru inşaatların çoğu bitmiş kent oturmaya başlamıştır.

Detaylar için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.