1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. Millet Olarak Bünyemiz Bayağı Kuvvetli!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

Millet Olarak Bünyemiz Bayağı Kuvvetli!

A+A-

Ne yorulduk ama.. Krizler,şikeler, iftiralar, teşvik primleri,iptal edilen milli bayram kutlamaları,dinlenen telefon kayıtları, kişiye özel kasetler, tutuklamalar, terör,din, dil, ırk ayrımı, çeşitli adlar verilen  operasyonlar,kredi kartları, telefon şirketlerinin ve bankaların reklamları..Yalnız millet olarak bünyemiz  bayağı kuvvetli.. Hala tahammül edebiliyoruz.Tahammülümüz sınırsız..Umman yanında solda sıfır kalır..

Nasıl da geçiyor yıllar..Şimdi soluksuz durduğumuz şu an , bir an  öyle derinlere daldı ki düşüncelerimiz.

Milli sorunlar, ailevi sorunlar, kişisel sorunlar..

Hatırlanan sadece sorunlar, kayıplar, acılar, üzüntüler, yıkıntılar, acı sözler, iftiralar, anlaşmazlıklar..

Ölenlerin, öldürülenlerin,gidenlerin ardından bize kalan sorular, acı tatlı hatıralar

Hayhuy içinde geçer zaman dediğin, koşturmacadır hayat, çabadır, emektir, telaştır.

Değer yargılarının değiştiğini görürsün için acıyarak.

Küçüklerin  ne de çabuk büyüdüklerini izlersin. Büyüyen sadece yaşları değildir, düşüncelerinin ve duygularının da değiştiğine tanık olursun.

Nasıl da boş yere üzülmüşsün, canın yanmış , nasıl da boş yere ağlamışsın..Gençliğine verip , dudağının ucuyla tebessüm edersin yitip giden insansı duygularına.Nasıl da hoyratça tırpanlanmıştır yüreciğinin insanlık dolu tarafı..Eline geçen hayal kırıklıkları değiştirir seni, vurdumduymaz mıydın oysa..Umursamaz mıydın daha önce de böyle..

Sadece kendini düşüneceğin aklına gelir miydi? Senin bir zamanlar düşündüğün, değer verdiğin, derdine ortak olduğun insanların  sana yabancılaşacağını tahmin bile edemezdin değil mi?

İşte hayattan ders almak diye buna deniyor. Aslında hayat değil bize ders veren ,hayatımıza isteyerek ya da tesadüfen girmiş , insanlık vasıflarına sahip olduğunu düşündüğümüz insanoğullarının kıskançlıkları, kibirleri, hırsları, bencillikleri,cahillikleri, kendini bilmezlikleri, adilikleri ki bunların tümünü yaşayarak öğrenirsin , işte budur asıl ders.

Bakalım bu kadar yoğun gündemi olan ve yorucu geçen günlerin ardından millet olarak biz ne ders alacağız? Asıl soru şu olmalıydı sanırım, ders alabilecek miyiz?

Ya da şöyle de diyebilir miyiz?

“Ders işliyorlar, sessiz olun..Sadece bakın,görün, izleyin,duyun  ama  sakın konuşmayın!!”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.