1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP'nin seçim beyannamesinde neler olacak?
MHP'nin seçim beyannamesinde neler olacak?

MHP'nin seçim beyannamesinde neler olacak?

Habertürk'e konuşan Oktay Vural MHP'nin seçim beyannamesini anlattı.

A+A-

Oktay Vural, "Cumhurbaşkanın parlamenter demokrasi içerisinde denge denetim mekanizması olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Parlamentonun denetiminin güçlendirilmesi, yürütmenin parlamentoya karşı sorumlulğunun güçlendirilmesini, yargının tarafsız ve bağımsız olması ve cumhurbaşkının da kurumlar arasında ahengi sağlayacak temsil kabileyetini kullanabileceği bir makam olmasını istiyoruz" dedi. 

"Adalet mülkün temeliyse önce adalet mekanizmlasına güven yeniden sağlanlamalı" diyen Vural, "Bugün ne yazık ki adalete güven yok. Polis savcıyı dinlemiyor, savcı hakimi dinlemiyor, hakim mahkemeyi dinlemiyor, mahkeme kanunu uygulamıyor. Böyle bir türkiye geleceğe umutla bakamaz" şeklinde konuştu. HSYK'nın bağımsız ve tarafsız hareket edebilmesini sağlanmasının gerektiğini belirten Vural, "HSKY'nın da hakimler üzerinde bir baskı aracı olarak kullanılmamamsını sağlamak gerekiyor" dedi.

MHP'NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI!

Vural partisinin yeni anayasada en fazla cumhuriyetin temel felsesi olan milli devlet ve üniter devlet yapısıyla ile resmi dil ve eğitim dilinin Türkçe olması konularının üzerinde duracağını ifade etti. 

Din ve inanç özgürlüğünde çok büyük bir problem olmadığını söyleyen MHP Grip Başkanvekili, "Alevi vatandaşlarımızın diyanet işlerinde temsili konusu ve bütçeden bir takım imkanlardan faydalanması konularında gerekli adımlar atılmalı" diye konuştu. 

MHP'nin bugün açıklayacağı seçim beyanamesi hakkında da değerlendirmeler yapan Vural, "Türkiye'nin tüm sorunlarını kavrayacak bir seçim beyannamemiz var" dedi. MHP'nin seçim beyannamesinde özgürlüklerden ekonomiye kadar tüm sorunların çözümün olduğunu belirtti. 

Çözüm sürecini eliştiren Vural, "Şiddete prim vermemek lazım. Elinde silah bulunanla müzakere edecekseniz o zaman demokrasi çalışmaz Çözülmesi gereken asıl sorun sorun bireysel hak ve özgürlükler konusunda" şeklinde konuştu. Vural "Sorunu Kürt sorunu diye tanımlarsanız bu çözümsüzlüktür" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.