1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP'den çiftçiye mektup!
MHP'den çiftçiye mektup!

MHP'den çiftçiye mektup!

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Ziraat Odaları Başkalarına mektup gönderdi.

A+A-

MHP seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda  çiftçi temsilcileri olan Ziraat Odaları Başkalarına mektup gönderdi. İşte MHP tarafından gönderilen o mektup:

"Değerli Ziraat Odası Başkanım;

13 yıla giren AKP iktidarı, çiftçimizi yalnızlığa terk etmiş, acımasızca unutmuş, yoksulluğun ve sefaletin kilerine kapatmıştır. Bugün köylerde hüzün vardır, çiftçilerimiz dertlidir. Çiftçimizin rızkı çalınmakta, helal kazancı aşırılmakta, elinde avucunda ne varsa alınmaktadır. Çiftçilerimiz üretse de borçlu çıkmakta, ekse de karşılığını alamamaktadır. Çiftçimiz, kredi ekip borç ve faiz kaldırmaktadır. Yılın 12 ayı çiftçimiz için zemheridir. Yılın 12 ayı çiftçimiz için zahmet ve kayıptır. Huzursuzluk, geçim darlığı, gelir yetersizliği, devasa sorunlar, borç yükü her köyümüze, her köylümüze sinmiş ve sirayet etmiştir. Türk çiftçisi artık bunları görmeli, hesabını buna göre yapmalıdır. AKP’yi tanımalı, bu çorak, verimsiz, kuru, taş kalpli zihniyeti nadasa bırakmalı, demokrasi tırpanıyla kesip budamalıdır.

Biz çiftçilerimizi kalkındırmak, köylerimizi güzelleştirmek, bolluk vadisi yapmak için iktidara yürüyoruz. Yırtık ayakkabısı su alan, yamalı önlüğüyle okula koşan, kuru ekmekle öğün geçiren küçücük çocuklarımıza müjde vermek için mücadele veriyoruz. Biz yaparız, herkesi mutluluğa, huzura, dirliğe kavuştururuz. Bu konuda inançlı ve heyecanlıyız.

Şayet aziz milletimiz teveccüh gösterir partimize tek başına iktidar sorumluluğu emanet ederse; MHP iktidarında tarım sektöründe AKP’nin uyguladığı yanlış, sakat, dağınık, tutarsız, özensiz ve samimiyetsiz politikalarına son verilecek, çarpıklıklar teferruatlı şekilde ele alarak çiftçilerimizin tüm sorunlarına çözüm bulunacaktır. 

Bu anlamda destek ve dualarınıza talibiz. Size ve şahsınızda ilçenizdeki tüm çiftçi kardeşlerime en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

İsmet BÜYÜKATAMAN

    Bursa Milletvekili

MHP Genel Sekreteri

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.