1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultayda uyardı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultayda uyardı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultayda uyardı

Bahçeli: “AKP-PKK koalisyonu, Nevruz’u bölücülüğün günü haline getirmektedir. Nevruz kirletilmekte, hain pazarlıklara paravan yapılmaktadır” dedi.

A+A-

Bahçeli, Arena Spor Salonu’nda dün düzenlenen Kurultay’da özetle şunları söyledi:

TÜRK DÜŞMANLARI

“Vatan nedir bilmeyen, ruhsatlı Türk düşmanlarının Çanakkale edebiyatı yapması kirli sicillerini aklamaya yetmeyecektir. Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nu havaya uçurup korkakça kaçanların, Çanakkale kahramanlarından bahsetmeleri yüzsüzlüğün zirvesidir. Serok Ahmet’e göre vatan kaybı başarıdır. 17-25 Erdoğan’a göre toprak kaybı kutlanması gereken bir zaferdir. Bunlar Çanakkale’de olsalardı, tek kurşun atmadan vatanı teslim ederdi. Milli Mücadele yıllarında yaşalardı, işgalcilere bin takla atar, bayraklarını sevinçle sallarlardı. Bunlar Damat Ferit’e bile rahmet okutur, Ali Kemal’i bile aratırlardı. Zira bunlarda milli namus yoktur, milli haysiyet kadavra halindedir.


MHP'DEN BİR İLK
MHP'nin bugünkü kurultayında, daha önceki kongrelerden farklı olarak Merkez Yönetim Kurulu iç in "çarşaf liste" uygulamasına gidildi. 75 kişilik MYK için, 140 kişi aday oldu. Adayların adı tek tek kürsüden okundu. MHP kaynakları, listede yer alan ilk 75 kişinin ise, MHP yönetiminin "anahtar listesi" olduğu vurguladılar.


NEVRUZ’A KUNDAK

Recep Tayyip Erdoğan’ın zalimlere hizmet ettiği çok açıktır. Türk kültürünün eşsiz bir veçhesi olan Nevruz Bayramı’nın kimler tarafından kundaklandığı ortadadır. AKP-PKK koalisyonu, Nevruz’u bölücülüğün günü haline getirmektedir. Biz bugün buradayız ve Nevruz’da 11. Olağan Büyük Kurultayımızı yapıyoruz. Ne var ki, Diyarbakır’da ihanet mektupları okunmaktadır. Türkiye’nin kuyusu kazılmaktadır. Nevruz kirletilmekte, hain pazarlıklara paravan yapılmaktadır. Ne ibretliktir ki, bölücü hainler Nevruz Bayramı’nı da sahiplenmektedir. AKP de bu şirrete payanda oluyor.

BÖLÜNME MANİFESTOSU

PKK’nın siyasi kolu, AKP’nin klonlanmış ve kopyalanmış hali BDP, gün aşırı İmralı’dadır. Ankara-İmralı-Kandil arasında ihanet mesaisi vızır vızır işlemektedir. Türkiye pazarlık masasındadır. Türk Milleti böylesi bir çürümüş iktidarı hiç görmemiştir. 10 maddelik ‘Bölünme Manifestosu’ ile ihanet resmiyet kazanmıştır. Ortak açıklamayla AKP ile PKK eşitlenmiştir. İmralı canisinin dikte ettiği bu 10 madde, Türkiye’nin bölünmesinin yol haritasıdır. AKP hükümeti, Türkiye’nin bölünmesi için PKK ile resmi söz kesmiştir. Yeni anayasa, AKP–PKK siyasi birlikteliğinin ihanet sertifikası; Dağ-Ada ve Saray’da ikmal edilmiş eşkıya fermanı olacaktır.

EKİBİNDEN VAZGEÇMEDİ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, mevcut yönetimdeki tüm Genel Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter ve genel sekreter yardımcılarını MYK aday listesine aldı. Bahçeli, yönetiminde yer alan isimlerin tümünü, MYK için hazırladığı anahtar listeye dahil etti.

"ASENA"NIN YÖNETİMDE ADI YOK
Merkez Yönetim Kurulu aday listesinde, kadınlar azınlıkta kaldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 75 kişilik MYK anahtar listesine, ancak 7 kadının ismi girebildi.
BOĞAZ PKK’LILARI

Erdoğan’ın başkanlık ihtirasları ile PKK’nın Türkiye’yi bölme emelleri kesişmiştir. ‘Meksika Modeli, Türk Tipi Başkanlık’ derken 4 parçalı Kürdistan küresel güçlerin teşvikiyle Erdoğan ve Öcalan’a çözülme şartnamesiyle ihale edilmiştir. Erdoğan’ın meydan meydan dolaşarak ‘Yeni anayasa için 400 milletvekili’ çığırtkanlığı yapmasının arkasında yatan da budur. Şimdi de Öcalan’ın emri doğrultusunda İzleme Heyeti kurulmuştur. 63’lükler arasından bazı yozlaşmış isimler, PKK tayfası olarak yeniden tedavüle çıkmışlardır. Sözde sanatçılar, sözde gazeteciler, Yeşilçam kalıntıları, PKK’nın boğazda demlenen adamları, para içinde yüzen elemanları hangi film fırıldağı çevireceklerdir? Namertler, nankörler, nimet bilmeyenler bize neyi anlatacaklar?

 

BULANIK YARDIMCI

BDP’liler 16 kişilik İzleme Heyeti’nin oluşturulduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamışlardır. Çözülmeye memur edilmiş, meşrebi ve mizacı bulanık bir başbakan yardımcısı, bunu hemen yalanlamış ve uydurma olduğunu söylemiştir. Çok geçmeden Erdoğan’ın dizinin dibinden ayrılmayan aynı kişi, İzleme Heyeti’nde 5-6 kişinin yer alacağını itiraf ve ifade etmiştir. Erdoğan ise ‘İzleme Heyeti’nden haberim yok’ demektedir. Siz bakmayın Erdoğan’ın bu kaçak güreşmesine, siz inanmayın sahte sözlerine. Erdoğan’ın izni ve icazeti olmadan PKK heyeti kurulmaz, kurulamaz.

İMRALI’DA PEŞKİRCİ

Doğu’da Kürt sorunu yaygarası koparan, Batı’da ‘Ne Kürt sorunu kardeşim’ diyen bu Erdoğan’dır. Mısır’da İhvancı, Erbil’de peşmergeci, İmralı’da peşkirci, Brüksel’de AB’ci, ABD’de BOP’çu, tarihte mandacı, Erivan’da diasporacı, Moskova’da Şangay’cı, Kıbrıs’ta Rum’cu, Kandil’de işbirlikçi, Ankara’da 36 etnik tetikçi aynı kişidir. Erdoğan her şey olmuştur, her şeye gönül vermiştir ama bir tek Türk olamamış, bir tek Türklüğü içine sindirememiştir.

PİŞMANLIK, MÜNAFIKLIK

Erdoğan devamlı çark etmektedir. Türk ordusuna alçakça kumpas kurulurken suç ortaklığı yapan, darbe davalarının savcısıyım diye ortaya çıkan Erdoğan’ın, şimdilerde ‘Aldatıldık, yanıltıldık’ sözleriyle pişmanlık duyması, münafıklık ve ikiyüzlülüktür. Paralel Yapı dedikleri AKP’nin eseridir. 12 yıl birbirlerinin gölgesi ve paraleli olanlar, karanlık bir yolda beraber yürümüşlerdir. Hükümetin, Rektörlük ve güvenlik güçlerinin ihmali ve aymazlığı sonucu Fırat evladımız katledilmiştir. Hepsinin eline Fırat’ın kanı bulaşmıştır. Kimsenin şüphesi olmasın, hesabı bir gün çok ağır bir biçimde sorulacaktır.

 SEÇİM SON ŞANS

Bölünme tehlikesi kapıdadır. Sözün bittiği yere gelinmektedir. Bugüne kadar hain tahrikler ve saldırılar karşısında bağrımıza taş bastık, bir kardeş kavgasına sürüklenmemek için azami özen gösterdik. Öfkemizi bastırdık, dişimizi sıktık, sabrettik ve bekledik. Ama şimdi bıçak kemiğe dayanmıştır. Türkiye’yi bölmek için yola çıkan hıyanet cephesini buradan uyarıyoruz: Demokratik meşruiyet anlayışımızı teslimiyetle karıştırmayın. Sorumlu duruşumuzdan meydanı boş sanmayın. Vatan ve millet aşkımızı, Türkiye sevdamızı sınamaya asla kalkışmayın. Hain hesapları, sinsi tuzakları Erdoğan, Davutoğlu ve militanlarının başınıza yıkarız. Milliyetçi Ülkücü Hareket, kutsal vatan için her fedakarlığı göze almıştır. 7 Haziran seçimleri Türkiye’nin kurtuluşu için son şanstır. AKP sandığa gömülmezse, Türkiye’nin geleceği sönecektir.

BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE

İslam dininin haram ve günah saydığı her kepazeliği yapan ama yine de iman bahsinde mangalda kül bırakmayan din tüccarlarına artık kimse aldanmayacaktır. AKP-BDP-PKK ve küresel şarlatanlara karşı ‘Bizimle Yürü Türkiye’.” m

‘Asena’yla demir dövdü

 

Arena Spor Salonu’ndaki 11. Büyük Kurultay’da tek Genel Başkan adayı olan Devlet Bahçeli, salona Kıraç’ın ‘Türkiye’ adlı yeni seçim müziği eşliğinde ve “Nevruz ateşini yakmak için Bahçeli geliyor” anonsuyla geldi. Bahçeli’nin konuşması sırasında partililer “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganları attı. Konuşmasını Dede Korkut’tan esinlendiği hayır duayla bitiren Bahçeli, “Döveceğim demirin gönüllerdeki pası silmesini, kardeşliğimizi güçlendirmesini niyaz ediyorum” diyerek Nevruz demiri dövdü. Bahçeli, demiri dövmesi için de “Bir ‘Asena’ ve bir ‘Bozkurt’ gelsin buraya” diyerek bir genç kız ve delikanlının yanına gelmesini istedi.
YURDUNU HAİNE VERME TÜRKİYE

Kurultay’a tüm illerden çok sayıda partili katılırken, 10 bin 400 kişi kapasiteli salonun tamamı doldu. Kurultayı salon dışındaki katılımcıların izleyebilmesi için bahçeye çadırlar kuruldu, dev ekran ve ses sistemleri hazırlandı. Kıraç’ın seçim şarkısında, “Cahile eğilme, haksıza güvenme, yurdunu haine verme Türkiye. Türkiye Türkiye yok senin eşin. Türkiye Türkiye sönmez ateşin. Unutma atanı, verdiğin onca canı. Düşürme bayrağı, uyan Türkiye. Zalime eğilme, haksıza güvenme, yurdunu haine verme Türkiye. Bu bayrak inmez” sözleri dikkat çekti.

Kurultay’da çalınan diğer iki seçim şarkısı da Kıraç’ın bestesi kadar ilgi çekti. Dombrayla çalınan bir şarkıda, “Hesabı sorulacak Ak Sarayın” vurgusu yapıldı. Diğer bir şarkıda ise “Muhammediz Aliyiz, Sünniyiz Aleviyiz/ Senlik benlik yok/ Biz de bir aşkın aleviyiz/ Liderimiz Bahçeli, hey ya MHP, haydi MHP” sözleri yer aldı.

Salonda Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun fotoğrafları da yer aldı.

NEVRUZ YUMURTASI

Kurultay’da, aynı güne denk gelen Nevruz, Orta Asya geleneklerine göre kutlandı. Bahçeli’nin önündeki masaya bir tepsi içinde yumurtanın yanı sıra çerez, meyve ve yeşillik konuldu. Yeşilliğin bereketi, yumurtanın çoğalmayı temsil ettiği, çerez ve meyvelerin ise milletin rızk ve bolluk içinde yaşaması dileğiyle konulduğu belirtildi.

Umut ERDEM / Hürriyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler