1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meral Akşener, milletvekillerine veda etti
Meral Akşener, milletvekillerine veda etti

Meral Akşener, milletvekillerine veda etti

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, 24. Dönem'de son kez yönettiği birleşimde milletvekillerine veda etti.

A+A-

TBMM Genel Kurulu, Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, 5 Nisan'a kadar çalışma kararı alındığını hatırlatarak, "Bugün sizlerle son günüm. 4 yıl beraber Meclis'te mesai yaptık. Siyasi partilerin grup başkanvekillerine ve bütün milletvekillerine teşekkür ediyorum. Çok güzel hatıralar biriktirdik, acı tatlı 4 yıl geçirdik. Şimdi seçime gidiliyor. Gidiş var dönmemek var, dönüp bulmamak var. Yarına çıkacağımızı Allah biliyor. Varsa hakkım helal ediyorum, sizden de hakkınızı helal etmenizi istiyorum" dedi.

Sözleri alkışlarla karşılanan Akşener, diğer Meclis Başkanvekillerine de teşekkür etti.

"Güzel bir 4 yıl geçirdik, kendi adıma..." diyen Akşener, 5 Nisan'a kadar kendisinin görevi olmadığını, diğer grup başkanvekillerinin görev yapacağını söyledi.

Akşener, daha sonra gündeme geçmeden önce üç milletvekiline söz verdi.

"Isparta" tartışması..

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, gündemdışı konuşmasında, Isparta'nın sorunlarına değindi.

"Türkiye'nin gül bahçesi" Isparta'nın iktidarın olumsuz yaklaşım ve kötü uygulamalarına maruz kaldığını ifade eden Öner, kendisine laf atan AK Parti milletvekillerine, "buraya gelip cevap verme cesareti gösteremediniz, cevap vermeye değmezsin" diyerek tepki gösterdi.

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta'ya en çok hizmet veren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e husumeti yüzünden kent mağdur edilmektedir" diyen Öner, kentte en yüksek işsizliğin yaşandığını ve teşviklerden yararlanamadığını savundu.

Öner, "Gurur duyduğumuz Süleyman Demirel ve askeriye olmasa halimiz haraptır. Esnaf, günü kurtaramadan kepenkleri kapatıyor" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, sataşma gerekçesiyle söz alarak, "Sayın eski genel başkanımız, şimdiki Cumhurbaşkanımız Erdoğan'n herhangi bir kişiye husumet duyması ve onun üzerinden bir kenti cezalandırılması akıllara seza bir değerlendirmedir. Demirel'i daha geçenlerde ziyaret etti. Husumet duygusuyla davranan biri olsaydı, kendisini ziyaret etmezdi. Hakikati meydanlar söyler" diye konuştu.

Öner, sataşma gerekçesiyle söz alarak, "Sayın Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i bir ara büyümüş kuzuya benzetti. Ayrıca Isparta meydanında utanmadan millete yuhalattı. Erdoğan'n başka şeylerini de biliyorum" ifadesini kullanırken, kendisine laf atan AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin'e "tuzu kokutan adamsın" karşılığını verdi.

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Öner'in kendisine sataştığı gerekçesiyle yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kimseye husumeti olmadığını söyledi Özel, "Meydanda Süleyman Demirel'i değil, o vatandaş sizi, CHP zihniyetini yuhaladı. Isparta'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir sorunu yok. 7 Haziran'da göreceğiz, keşke orada aday olsaydınız sizinle meydanlarda hesaplaşma imkanı bulabilseydik, bize bu imkanı vermediniz. Niye vermediniz Ali Haydar Öner, niye Isparta'dan kaçtınız? Yüzünüz yok. 4 yıl boyunca bir kere uğramadınız. CHP içerisinde bile sevilmiyorsunuz. Ispartalı sizi istemiyordu artık ve siz de
gerekeni yaptınız, Isparta'yı terk edip gittiniz" dedi.

Öner, yeniden söz alarak, "Isparta Cumhuriyet Meydanı'nda benim adım geçmedi, Süleyman Demirel'in adı geçti. Münkir olanları lanetliyorum" ifadesini kullandı.

Akşener, tartışmaların sürmesi üzerine birleşime ara verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.