1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Manetho Online Eğitim
Manetho Online Eğitim

Manetho Online Eğitim

Manetho Online Eğitim

A+A-

Online eğitim bir sanal eğitim olup sanal sınıflarda teknolojinin verdiği olanaklar ile aynı anda yüzlerce kişinin tek bir platformda buluşup sadece hocayı veya hocanın izin verdiği katılımcı öğrenciyi duyabileceklerim bir eğitim sistemidir. Online eğitimde eğitimci sesli ve görüntülü olarak konuşur ders anlatır konuşarak veya yazarak soru soranlara cevap veriri veya soru sorması için öğrencilere mikrofonları ile katılma hakkı veriri.

Manetho Online eğitim de ki en büyük amaç zaman israfının önüne geçmek, eğitime katılım oranını artırmak ve daha seri bir eğitim sistemi ile katkıda bulunmaktadır. Online eğitim ile zamanı daha iyi kullanma ve zaman israfından kurtulma, derslerin kayıt altına alınabilmesi ve mekan fark etmeksizin internetle herhangi bir yerden bağlanma ve derse iştirak etme söz konuşudur.  Yolda bir kişinin mobil bağlantı ile online eğitim sisteminde derslere katılımı bir yenilik sayılmaktadır.

Online eğitim sisteminde senkron ( canlı derse bağlanma ) ve asenkron ( dersleri kayıttan dinleme ) gibi iki farklı uygulama söz konusu olup bir kısmı senkron bir kısmı da a senkron olarak işlenmekte ve online eğitim takvimi öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Online eğitimi uzaktan eğitimden ayıran en büyük faktör uzaktan eğitim bir eğitim sistemidir. Ancak online eğitim bir eğitim sisteminde programa ekstra katkı sunulması amacıyla işlenen derslerdir. Uzaktan eğitim sisteminde taban aritmetiği gibi derslerin aksine tüm dersler bilgisayar karşısında eğitimci ve öğrenci katılımları ile gerçekleşmektedir.

Eğitimcilerin yaptıkları geniş araştırma ve istatistiklerde online eğitim ile öğlencilerin % 40 a varan başarı artışı söz konuşur. Bugün online eğitim konusunda KPSS matematik soruları dershanelerden, özel kurslara, üniversitelerden resmi kurumların kurslarına kadar farklı alanlarda online eğitim söz konusudur. Online eğitimde en büyük gerekesinim duyulan şeylerde biri eğitim programının yazlımı ile öğrenciye doğru hızlı ve kolay aktarılması, diğeri ise derslerin içeriklerinin yalı görsel ve sesli anlatımlarla desteklenmesidir. Online eğitimde Java, html veya xml gibi uzantıların olduğu yazılı ve sesli programlar kullanılarak daha sağlıklı ders işlemek mümkündür. Online eğitim genellikle Anadolu üniversitesi ile TRT  ve bazı yerel kanallar tarafından asenkron olarak sunulmakta ve bireylerin eğitimleri desteklenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.